Juniorki młodsze przegrały pierwszy mecz na mistrzostwach Polski

Niestety zawodniczki AZS PWSZ Jutrzenka Płock niezbyt optymistycznie rozpoczęły występy na mistrzostwach Polski juniorek młodszych. W pierwszym meczu uległy KS Sośnicy Gliwice 28:33 (13:17).

Choć płocczanki dzielnie walczyły od pierwszej minuty spotkania z gliwiczankami, nie udało im się dotrzymać kroku już w pierwszej połowie. Zawodniczki Sośnicy odskoczyły na cztery gole do przerwy (17:13), a w drugiej połowie jeszcze podwyższyły przewagę do pięciu trafień i ostatecznie pokonały Jutrzenkę 33:28. Jednak ta porażka naszych młodych zawodniczek o niczym nie przesądza. Do końca fazy grupowej czekają je jeszcze dwa spotkania. Pierwsze we wtorek z SKS Kusym Kraków, drugie w środę z drużyną MKS MOS Gniezno. Obydwa spotkania o godz. 17.