Niedziela pełna atrakcji

image_pdfimage_print

Obóz rycerski, występ Jerzego Zelnika oraz koncert skrzypaczki Katarzyny Szubert połączony z laserowymi wizualizacjami – to największe atrakcje tegorocznej edycji Niedzieli Sannickiej.

 

Niedziela Sannicka, organizowana już po raz 47., to jedna z najstarszych imprez tego typu w naszym regionie. po raz trzeci towarzyszyć jej będzie festyn rycerski „Na dworze księcia Siemowita IV”. 2 sierpnia o 10.00 rozpocznie się zabawa „”Zostań rycerzem księcia Siemowita”. Dzieci i młodzież zdobywać będą sprawności rycerskie, przejdą pasowanie na rycerza, wezmą udział w średniowiecznych grach i zabawach. Organizatorzy planują również warsztaty dawnego rzemiosła.

Gdy najmłodsi będą szaleć w miasteczku rycerskim, starsi wybrać się mogą do przypałacowego parku, gdzie wystąpi orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Sannikach. Na terenie parku i przy ulicy Parkowej znajdzie się miejsce na kiermasz sztuki ludowej, wyrobów wikliniarskich, wiejskiego pieczywa, kwiatów, krzewów i wielu innych rzeczy.

O 13.30 w muszli koncertowej wystąpi zespół RFC, a pół godziny później w tym samym miejscu odbędzie się Koncert Chopinowski. Jak co roku, jedyny w plenerze. Na fortepianie zagra Kazimierz Gierżod, o którym krytycy mówią,że potrafi jak nikt inny połączyć kulturę artystyczną i mistrzowską wirtuozerię. Poezje recytował będzie Jerzy Zelnik, aktor doskonale znany każdemu miłośnikowi kina i teatru. W pałacowych wnętrzach otwarta zostanie ekspozycja „Kon-Figuracje” prezentująca grafiki i rysunki ze zbiorów Płockiej Galerii Sztuki.

Gdy w muszli koncertowej trwał będzie koncert Chopinowski, na terenie obozu rycerskiego odbędzie się rycerska gra przygodowa dla zespołów liczących od dwóch do pięciu osób. A po jej zakończeniu planowany jest otwarty turniej rycerski dla dzieci i młodzieży.

Kolejne punkty programu to między innymi występy grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sannikach; muzyczno-taneczno-narracyjne widowisko „Dawno temu na Mazowszu”; kabaret Zachodni. O 19.30 swój występ rozpocznie zespół Loka. A o 21.30 wszystkich uczestników Niedzieli Sannickiej czeka jej najbardziej spektakularny moment – koncert grającej na elektrycznych skrzypcach Kasi Szubert połączony z niezwykłymi efektami świetlnymi. A po jego zakończeniu rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Favorit.