Pomóżcie. Bo warto!

image_pdfimage_print

11756974_1016815868350774_2016617728_o

– Są takie sytuacje, gdy najważniejszą sprawą jest chęć niesienia pomocy człowiekowi, który tej pomocy potrzebuje. Wtedy nikt nie myśli o przynależności partyjnej – mówił Grzegorz Sikora, Prezes Stowarzyszenia Społecznego Razem dla Płocka podczas spotkania organizatorów akcji „Razem dla Piotra”.

Akcja charytatywna na rzecz Piotra Nowaka zaplanowana została na 18-20 września. Odbywać się będzie w Galerii Wisła, a jej organizatorami są Komitet Społeczny Razem dla Piotra, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Galeria Wisła, FUH Wiktor, Face of Fashion.

Przez cały czas trwania akcji w Galerii Wisła prezentowana będzie fotograficzna wystawa pokazująca codzienne życie Piotra, jego rehabilitację oraz jego zamiłowania. Szczególnie ta ostatnia część zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Piotr jest bowiem bywalcem imprez sportowych i kulturalnych. Zazwyczaj korzysta z okazji, fotografując się z największymi gwiazdami.

18 września znani płocczanie – artyści, sportowcy, samorządowcy i inni, podpisywać będą filiżanki i kubki, które zostaną oddane na licytację. Poprowadzi ją w niedzielę, 20 września przydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Płocku przygotują kramy, na których kupić będzie można wykonane przez nich wyroby rękodzielnicze. – Pomysłów mamy co niemiara, ale chciałbym, aby przynajmniej część z nich pozostała na razi tajemnicą – mówił Jacek Strzeszewski z płockiego MOPS-u, jeden z inicjatorów akcji.

Wybór Piotra Nowaka jako beneficjenta akcji nie był przypadkowy. – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku ma pod swoją opieką ponad 120 osób z niepełnosprawnościami różnego typu. Ale żadna z nich nie jest aż tak rozpoznawalna jak Piotrek – tłumaczył Cezary Dusio, zastępca dyrektora MOPS Płock ds. integracji społecznej. – Jeśli nasza akcja się powiedzie, pomyślimy o kolejnych. Oczywiście dla innych osób.