Znamy pierwszego wykonawcę Reggaelandu 2016

image_pdfimage_print

Warszawska grupa Johny Rockers wygrała konkurs Reggaeland Debiuty 2015. W nagrodę wystąpi na przyszłorocznej edycji płockiego Reggaelandu. Wcześniej zaś zagra na Ostróda Reggae Festiwalu 2015.

Skafander, Wersman Official, Mistah Lego, Raggabarabanda i Rootzmans oraz Johny Rockers to kapele, które znalazły się w finale zorganizowanego po raz pierwszy konkursu dla Reggaelandowych debiutantów. Dzień przed startem festiwalu zaprezentowali się oni na scenie klubu Rock 69.

Wszystkie zespoły, które zakwalifikowały się do finału, prezentowały niezwykle wysoki poziom – mówi Dariusz „Maleo Malejonek, dyrektor artystyczny Reggaelandu, a jednocześnie przewodniczący konkursowego jury. – Świadczyć o tym może chociażby fakt, że Rootzmans, który był finalistą jednego z talent show, tu nie zdobył żadnej nagrody.

Zespół, który swoim występem „zapracował” na zwycięstwo w konkursie, zebrał całkiem pokaźną pulę nagród. Najważniejsza to sesja płytowa, podczas której Johny Rockers nagra swój debiutancki materiał. Promocją płyty zająć się ma Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Zwycięzcy Reggaeland Debiutów 2015 wystąpią na Ostróda Reggae Festiwalu 2015 oraz na Reggaelandzie 2016.

Warszawska grupa Johny Rockers to jedenaście osób kipiących niesamowitą energią. Fantastyczny wokalista, a do tego gitary, perkusja, instrumenty perkusyjne, trąbka, skrzypce i wiolonczela – to wszystko tworzyło niezwykły klimat. Chwilami dość luźno kojarzący się z reggae.

Wszystkie kapele występujące w konkursie debiutów grały muzykę, w której reggae było swego rodzaju punktem wyjścia, ale w której słyszeć się dało wiele innych gatunków – przyznał Maleo.