Kto nagra płytę i zagra na Reggaelandzie 2016?

image_pdfimage_print

Johny Rockers, Mistah Lego, Raggabarabanda, Rootzmans, Skafander i Wersman to zespoły, które w czwartek, 9 lipca powalczą o zwycięstwo w konkursie Debiuty Reggaeland 2015. Finałowy koncert konkursu odbędzie się w czwartek, 9 lipca o 17.00 w Klubie Rock 69.

 

Jubileuszowa edycja Reggaelandu wzbogacona została przez konkurs dla debiutantów. Pomysł dyrektora artystycznego festiwalu – Dariusza „Maleo” Malejonka okazał się trafiony. Komisja konkursowa, w której oprócz „Maleo” zasiedli również Jarosław „Hejen” Hejenkowski i Marcin „Marcel” Jabłoński stanęła przed niełatwym zadaniem wybrania zaledwie sześciu z ponad dwudziestu potencjalnych finalistów.

Koncert w Klubie Rock 69 zapowiada się bardzo ciekawie. Każdy z wykonawców będzie musiał dać z siebie wszystko, bo po zakończeniu prezentacji wszystkich artystów jurorzy ogłoszą werdykt. A jest o co walczyć. Zwycięzcy będą mogli nagrać autorską płytę, która ukaże się w nakładzie 500 sztuk. Jej wydaniem, promocją i dystrybucją zajmie się Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Zwycięzca konkursu wystąpi na festiwalach Ostróda Reggae Festival 2015 oraz Reggaeland 2016.

Oficjalnym partnerem dziesiątej, jubileuszowej edycji Reggaelandu została firma New Balance, znany producent sportowego obuwia i akcesoriów biegowych. Nowi partnerzy festiwalu zadbali o jedną z nagród rzeczowych dla zwycięzcy Debiutów. Będzie to voucher na zakupy w sklepach New Balance.