Mon-Pol poległ z liderem

Wysokiej porażki doznała drużyna płockich koszykarek. Mon-Pol przegrał we własnej hali aż 45:99.

MKK Siedlce to zdecydowanie pierwszy kandydat do awansu do Ekstraklasy, więc przed tym meczem nikt nie mógł mieć wątpliwości kto jest faworytem tego spotkania. Jednak chyba nikt nie spodziewał się tak słabego występu płocczanek. Te w pierwszej kwarcie zdobyły zaledwie 5 punktów, tracąc aż 24. W drugiej odsłonie meczu było już trochę lepiej, bo przy takiej samej ilości straconych oczek co w pierwszej kwarcie udało się rzucić 13, jednak wynik do przerwy 18:48 nie napawał optymizmem przed drugą połową spotkania. W kolejnych dwóch kwartach płocczanki straciły aż 51 punktów zdobywając tylko 27, co ostatecznie spowodowało bardzo wysoką porażkę 45:99.

Mon-Pol Płock – MKK Siedlce 45:99 (5:24, 13:24, 16:26, 11:25)

Mon-Pol: Iwan, Janas 13, Kutycka 2, Wilamowska, Gruchot, Ostrowska, Pytlarczyk 14, Sikorska 5, Blicharz 4, Trzeciak, Moszak 7, Jasnowska

MKK:  Paczkowska 4, Dobrowolska 10, Salska 13, Bibrzycka 15, Krzywoń 10, Chaliburda 6, Mukosiej 19, Prochenka 5, Urbaniak 17, Kopczyk