Udany weekend Biegaczy bez Limitu

Artur Kamiński z klubu Płock Biega No Age Limit okazał się najlepszy w „Szybkiej Tróce”, a Marcin Stańczak wywalczył ósme miejsce w Maratonie Gdańskim. Obaj mają solidne powody do zadowolenia.

„Szybka Trójka” to bieg na 3 kilometry organizowany przez TKKF Płock (przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta) organizowany na stadionie miejskim. Limit startujących został ustalony na 80 zawodniczek i zawodników. Okazało się jednak, że lista startowa zamknęła się w 60 nazwiskach. Najlepszy czas uzyskał Artur Kamiński z Płock Biega No Age Limit, który na pokonanie trzech kilometrów potrzebował 9 minut 28 sekund. Jako drugi dotarł do mety faworyzowany zawodnik TKKF Płock – Przemysław Giżyński.

W Gdańsku po raz pierwszy zorganizowany został Maraton PZU. Na starcie imprezy stanęło ponad dwa tysiące zawodniczek i zawodników. Doskonale poradził sobie reprezentujący klub Płock Biega No Age Limit Marcin Stańczak, który zameldował się na mecie jako ósmy w klasyfikacji generalnej i czwarty w swej kategorii wiekowej M-30z czasem 2 godz 51 min 50 s. To najlepszy w tym roku wynik osiągnięty przez zawodnika PBNAL.