Koszykarki wygrały trudne spotkanie w Bydgoszczy

Koszykarki płockiego Mon-Polu pokonały Baton 25 Bydgoszcz 63:55. Jak na razie nasze zawodniczki po dwóch spotkaniach mają komplet zwycięstw.

Podobnie jak w pierwszej kolejce płocczanki bardzo szybko ruszyły do ataku. Po pierwszej kwarcie prowadziły 19:13. W kolejnych dwóch częściach meczu gra wyrównała się i żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na kilka punktów. Jednak obydwie kwarty zakończyły się minimalnymi zwycięstwami naszych zawodniczek (9:8 i 23:20). Dopiero w ostatniej kwarcie gospodynie zdołały wyjść na prowadzenie (14:12), ale ostatecznie to płocczanki schodziły zwycięskie w całym spotkaniu (63:55).

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny okazała się Sylwia Janas, która zdobyła aż 18 punktów.

Baton 25 Bydgoszcz – Mon-Pol Płock 55:63 (13:19, 8:9, 20:23, 14:12)
Baton 25: Niedźwiedzka 2, Walczak, Maj 19, Faleńczyk 2, Wilk 10, Hertmanowska 10, Cilińdź 3, Szybała 9, Pawlikowska, Rudzińska, Szpakowska
Mon-Pol: Janas 18, Kutycka 6, Ostrowska 14, Pytlarczyk 11, Sikorska 12, Wilamowska, Moszak 2, Blicharz, Trzeciak