Orlen Wisła rozgromiła Zagłębie Lubin. Milas kontuzjowany

Piłkarze ręczni Orlen Wisły awansem rozegrali spotkanie 6. kolejki PGNiG Superligi. Nafciarze rozgromili w środowe popołudnie Zagłębie Lubin 46:26 (23:14).

Mecz był wyrównany tylko na początku. Zagłębiu starczyło sił na równorzędną walkę tylko przez pierwsze piętnaście minut. Kolejne minuty to już zwiększanie przewagi nafciarzy. Już do przerwy nafciarze prowadzili pewnie 23:14. Wiadomo było, że już nic złego płockiej drużynie się nie stanie. Druga połowa była tylko formalnością, w której płoccy zawodnicy podwyższyli przewagę aż do dwudziestu bramek (46:26).

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był Ivan Nikcević, który w drugiej połowie zadebiutował przez dłuższy czas jako środkowy rozgrywający. Serb zdobył w tym meczu dziewięć bramek. Na pochwałę zasługuje również Bostjan Kavas, który trafiał do siatki rywali cztery razy, w dodatku miał kilka bardzo ładnych podań na skrzydło do Valentina Ghionei, czy do obrotowych.

Zdecydowanie można powiedzieć, że była to dobra rozgrzewka przed niedzielnym spotkaniem w Lidze Mistrzów z Vive Targami Kielce. Niestety spokój i gładki przebieg tego meczu dla naszych zawodników zburzył Mikołaj Szymyślik. W pierwszej połowie bardzo agresywnie wyprostowanymi rękami zaatakował będącego w wyskoku lewego rozgrywającego Wisły Ivana Milasa. Nasz zawodnik upadł na plecy i dość długo opatrywany był przez masażystę Mariusza Jaroszewskiego. W przerwie Milas wyraźnie zaznaczał, że nie może chodzić, a co dopiero grać w piłkę ręczną. W drugiej połowie zamiast na ławkę rezerwowych udał się do szpitala, gdzie zrobiono mu prześwietlenie. Badania wykazały „tylko” mocne zbicie odcinka lędźwiowego, a fakt, że Ivan ledwo chodzi oznacza, że w niedzielę nie wybiegnie na parkiet. Warto dodać, że za ten faul Szymyślik otrzymał jedynie 2 minuty kary, a chwilę później za taki sam atak na Kamila Syprzaka nie otrzymał nic. Na szczęście Syprzak upadł trochę delikatniej na parkiet. To po Marcinie Lijewskim i Pawle Paczkowskim już trzeci kontuzjowany zawodnik w drużynie Orlen Wisły.

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 26:46 (14:23)

Zagłębie: Dudek, Kubiszewski – Gumiński 1, Michałów 3, Rosiek 1, Przysiek 3, Kużdeba 1, Szymyślik 9, Paluch 2, Bartczak 4, Wolski 1, Starzyński 1, Kosmala Michał 1

Orlen Wisła: Wichary, Morawski – Kwiatkowski, Wiśniewski 5, Nenadić 6, Kavas 4, Ghionea 6, Jurkiewicz 6, Toromanović 4, Syprzak 5, Milas 1, Nikcević 9