Kolejny przystanek – Zagłębie Lubin

Piłkarze ręczni Orlen Wisły w środę o godz. 18:30 podejmą drużynę dziewiątego w tabeli MKS-u Zagłębia Lubin.

Nafciarze po sobotniej porażce z Vive Targami Kielce spadli na 3. miejsce w tabeli PGNiG Superligi, jednak jeśli wygrają z Zagłębiem mogą wrócić na drugą pozycję. Warunkiem jest zwycięstwo Vive Targów nad Gaz-System Pogonią Szczecin. Mecz z Zagłębiem nie powinien być trudną przeprawą dla Wisły, a bardziej porządną rozgrzewką przed niedzielnym spotkaniem w Lidze Mistrzów, w której nasi zawodnicy zmierzą się znów z Vive Targami Kielce. Zagłębie dobrze rozpoczęło ten sezon zwyciężając we własnej hali z Gwardią Opole 29:28, ale później było już tylko gorzej. Trzy porażki i tylko remis z Piotrkowianinem 28:28 nie napawa optymizmem na przyszłość.

W drużynie z Lubina będziemy mogli zobaczyć dwóch wychowanków Wisły. Jednym z nich jest Bartosz Starzyński, drugi to Bartosz Dudek, który do Lubina dołączył „last minute”. Płocczanin podpisał kontrakt z „miedziowymi” na trzy dni przed rozpoczęciem ligi. Jednak mogą być bardzo zadowoleni ze swojego nabytku, bo wychowanek nafciarzy co kolejkę jest jednym z najlepszych szczypiornistów swojego zespołu.

Co do Wisły to wiadomo, że nie wystąpią kontuzjowani prawo rozgrywający Wisły Marcin Lijewski i Paweł Paczkowski. Ten pierwszy powinien być już gotowy w niedzielnym spotkaniu z Vive, co do Paczkowskiego diagnozę poznamy w czwartek, ale jego sytuacja nie wygląda dobrze.

Relację live audio z tego spotkania przeprowadzi Dziennik Płocki. Zapraszamy na dziesięć minut przed meczem, czyli o godz. 18:20.