Jutrzenka zdobywa kolejne punkty

Piłkarki ręczne Jutrzenki pokonały w 3. kolejce MKS Słupię Słupsk 38:31 (16:14). Najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu była Edyta Charzyńska, która zdobyła 12 goli.

Płocczanki można powiedzieć tradycyjnie zaczęły swoje spotkanie słabo. Pierwsze minuty należały do rywalek, jednak im dalej w mecz, tym Jutrzenka się rozkręcała. Ostatni raz rywalki prowadziły w 17. minucie 9:8. W ofensywie świetnie spisywało się trio Edyta Charzyńska, Karolina Mokrzka i Marta Krysiak. Te trzy zawodniczki mocno przyczyniły się do tego, aby płocczanki zdobyły dwa punkty. O ile do przerwy podopieczne Jarosława Stawickiego prowadziły tylko dwoma bramkami (16:14), to w drugiej były już nie do zatrzymania. Ta część meczu wygrana przez nasze zawodniczki 22:17 i ostatecznie nasze piłkarki ręczne zgarnęły kolejne dwa punkty pokonując rywali 38:31.

MMKS Jutrzenka Płock – MKS Słupia Słupsk 38:31 (16:14)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska – Mokrzka 8, Charzyńska 12, Dyszkiewicz 1, Stasiak 5, Krysiak 6, Borysławska 6, Waszkiewicz, Korzeniewska, Jasińska, Pawłowska

Słupia: Borkowska – Ilska 7, Kowalczuk 2, Borkowska, Rybicka 3, Smutek, Lisiecka 6, Gajdzis 7, Dominiak 2, Rolbiecka 3, Wiśniewska 1