Pierwszy sparing na plus

Bez Racoței, Oneto, Kwiatkowskiego, Piechowskiego oraz Pušicy, ale z Miedzińskim i Całujkiem zagrała Wisła przeciwko MMTS-owi Kwidzyn. Mecz, który trwał 80 minut, płocczanie wygrali 35:29.

Sztaby szkoleniowe obu zespołów ustaliły, że kontrolne spotkanie składać się ma z trzech części. Dwie pierwsze trwały po 30 minut, a trzecia 20 min. W ekipie nafciarzy zabrakło pięciu zawodników. Dan Emil Racoțea wraz z reprezentacją Rumunii walczy w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Marco Oneto załatwia ostatnie sprawy przed przylotem do Płocka, Zbigniew Kwiatkowski i Mateusz Piechowski przechodzą rehabilitację po urazach z ubiegłego sezonu, a Milan Pusica trenuje indywidualnie.

Trener Manolo Cadenas dał szansę występu Marcinowi Miedzińskiemu i Łukaszowi Całujkowi, który zdobył trzy gole. Jednego mniej zapisał na swoim koncie debiutujący w ekipie nafciarzy Dmitrij Zhitnikov. Bartosz Konitz nie zdobył żadnego gola. Najskuteczniejszymi z płockich graczy okazali się Michał Daszek i Tiago Rocha.

ORLEN Wisła – MMTS Kwidzyn 35:29

Corrales, Morawski, Wichary – Wiśniewski 3, Nikčević 1, Konitz, Miedziński, Całujek 3, Zhitnikov 2, Zelenović 4, Montoro 4, Ghionea 4, Daszek 7, Rocha 6
Wybuch w pobliżu Orlenu

Dziesięć zbiorników z łatwopalną substancją chemiczną wybuchło na terenie jednej z firm znajdujących się w pobliżu PKN Orlen. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział dziewięć jednostek Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do zdarzenia doszło w piątek, 31 lipca w godzinach przedpołudniowych. Pożar, do którego doszło po wybuchu, objął również pobliskie garaże. Nad całą okolicą pojawiła się chmura gęstego, czarnego dymu. – Do wybuchu doszło w godzinach pracy zakładu – mówi Edward Mysera, rzecznik prasowy płockiej straży pożarnej. – Na szczęście nie ma ofiar w ludziach. Prawdopodobnie w chwili wybuchu w pobliżu nie było ludzi. Przyczyny wybuchu ma ustalić specjalna komisja.

Silny wiatr, który wiał nad Płockiem, sprawił, że dym unoszący się nad pogorzeliskiem, widoczny był z odległości kilku kilometrów.

 

Fot. Kontakt TVN24.pl
Zderzenie w Grabinie. Dwie osoby w szpitalu

Po zderzeniu skody i opla, do którego doszło na drodze krajowej nr 60 w rejonie Hotelu Rusałka, kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.

Jak poinformował rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, w piątek, 31 lipca około 17.45 na wysokości Grabiny doszło do zderzenia zderzenia dwóch samochodów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mieszkający w powiecie płockim 37-letni kierowca skody, jadący w stronę Płocka, w ostatniej chwili zauważył, że grozi mu uderzenie w tył jadącego przed nim samochodu. Aby uniknąć kolizji, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżającego z drugiej strony opla, za kierownicą którego siedział 59-latek z powiatu płockiego.

Obaj kierowcy z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Jeden z pasów DK 60 został zablokowany. Ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwać mogą do 19.30.
Niedziela pełna atrakcji

Obóz rycerski, występ Jerzego Zelnika oraz koncert skrzypaczki Katarzyny Szubert połączony z laserowymi wizualizacjami – to największe atrakcje tegorocznej edycji Niedzieli Sannickiej.

 

Niedziela Sannicka, organizowana już po raz 47., to jedna z najstarszych imprez tego typu w naszym regionie. po raz trzeci towarzyszyć jej będzie festyn rycerski „Na dworze księcia Siemowita IV”. 2 sierpnia o 10.00 rozpocznie się zabawa „”Zostań rycerzem księcia Siemowita”. Dzieci i młodzież zdobywać będą sprawności rycerskie, przejdą pasowanie na rycerza, wezmą udział w średniowiecznych grach i zabawach. Organizatorzy planują również warsztaty dawnego rzemiosła.

Gdy najmłodsi będą szaleć w miasteczku rycerskim, starsi wybrać się mogą do przypałacowego parku, gdzie wystąpi orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Sannikach. Na terenie parku i przy ulicy Parkowej znajdzie się miejsce na kiermasz sztuki ludowej, wyrobów wikliniarskich, wiejskiego pieczywa, kwiatów, krzewów i wielu innych rzeczy.

O 13.30 w muszli koncertowej wystąpi zespół RFC, a pół godziny później w tym samym miejscu odbędzie się Koncert Chopinowski. Jak co roku, jedyny w plenerze. Na fortepianie zagra Kazimierz Gierżod, o którym krytycy mówią,że potrafi jak nikt inny połączyć kulturę artystyczną i mistrzowską wirtuozerię. Poezje recytował będzie Jerzy Zelnik, aktor doskonale znany każdemu miłośnikowi kina i teatru. W pałacowych wnętrzach otwarta zostanie ekspozycja „Kon-Figuracje” prezentująca grafiki i rysunki ze zbiorów Płockiej Galerii Sztuki.

Gdy w muszli koncertowej trwał będzie koncert Chopinowski, na terenie obozu rycerskiego odbędzie się rycerska gra przygodowa dla zespołów liczących od dwóch do pięciu osób. A po jej zakończeniu planowany jest otwarty turniej rycerski dla dzieci i młodzieży.

Kolejne punkty programu to między innymi występy grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sannikach; muzyczno-taneczno-narracyjne widowisko „Dawno temu na Mazowszu”; kabaret Zachodni. O 19.30 swój występ rozpocznie zespół Loka. A o 21.30 wszystkich uczestników Niedzieli Sannickiej czeka jej najbardziej spektakularny moment – koncert grającej na elektrycznych skrzypcach Kasi Szubert połączony z niezwykłymi efektami świetlnymi. A po jego zakończeniu rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Favorit.
Beniaminek na inaugurację

W niedzielę, 2 sierpnia o 18.00 piłkarze Wisły zainaugurują pierwszoligowy sezon 2015/2016. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Marcina Kaczmarka będzie w Sosnowcu tamjejsze Zagłębie.

 

Wisła grała z Zagłębiem czterokrotnie. W sezonie 1986/1987 płocczanie zremisowali u siebie 0:0, aby w Sosnowcu przegrać 1:2. W sezonie 2001/2002 oba spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Aż ośmiu piłkarzy grających niegdyś w Wiśle, ma na swoim koncie również występy w barwach Zagłębia: Jakub Wierzchowski, Boris Peškovič, Wojciech Małocha, Piotr Bajera, Paweł Posmyk, Radosław Kursa, Sławomir Jarczyk i Adrian Mierzejewski.

Wisła nowy sezon rozpoczęła niezbyt udanie, przegrywając u siebie z Bytovią 1:2 w 1/32 Pucharu Polski. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył w tym spotkaniu Mikołaj Lebedyński.

Zagłębie rozpoczęło sezon nieco wcześniej, bo w PP grało od 1/64, pokonując w niej na wyjeździe Ursus Warszawa 1:0. W 1/32 PP sosnowiczanie zremisowali w Puławach z tamtejszą Wisłą 2:2, ale wygrali rzuty karne 4:2, awansując dzięki temu do kolejnej rundy.

Do Sosnowca wybiera się spora grupa kibiców Wisły, którzy – podobnie jak w poprzednim sezonie – zamierzają wspierać swój zespół w każdym meczu wyjazdowym. Kto jednak nie zdoła dotrzeć na Stadion Ludowy, może obejrzeć transmisję w Polsacie Sport w niedzielę, 2 sierpnia o 18.00.
Zderzenie na Chopina. Jedna osoba w szpitalu

W czwartek, 30 lipca około 13.10 na ulicy Chopina w Płocku doszło do zderzenia pojazdów. Jeden z uczestników wypadku, uskarżający się na bóle w okolicach klatki piersiowej, został odwieziony do szpitala.

Policjanci, którzy przybyli na miejsc zdarzenia, ustalili wstępnie, że na ulicy Chopina, w pobliżu banku PKO, kierowana przez 59-letniego płocczanina skoda zderzyła się z audi, za kierownicą którego siedział 44-latek z powiatu płockiego. Audi uderzyło jeszcze w dwa inne pojazdy, które zaparkowane były na parkingu przy banku.

Kierowca skody, który uskarżał się na bóle w klatce piersiowej, odwieziony został do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia mają zostać wyjaśnione dzięki prowadzonemu w tej sprawie postępowaniu.
Plażowi mistrzowie w rezerwach nafciarzy

Sześciu zawodników, którzy w barwach BHT Petra AutoForum Płock wywalczyli mistrzostwo i puchar Polski w plażowej piłce ręcznej, znalazło się w 21-osobowej drużynie rezerw Wisły Płock.

Trenerzy Robert Jankowski i Bogdan Janiszewski rozpoczęli zajęcia z drugim zespołem nafciarzy, który w sezonie 2015/2016 walczył będzie w pierwszej lidze.W drużynie, która występować będzie jako Orlen Wisła II Płock, znaleźli się doskonale znani miłośnikom plażowej piłki ręcznej Kacper Adamski, Filip Koper, Marcin Miedziński, Miłosz Rupp, Bartosz Wojdak i Tomasz Wiśniewski.Wszyscy gracze rezerw zostali zgłoszeni również do rozgrywek PGNiG Superligi.

Kadra Wisły II:

Bramkarze: Marcin Ruciński, Tomasz Wiśniewski, Szymon Rybicki

Skrzydłowi: Adam Zaremba, Filip Koper, Leon Sowul, Maciej Skibiński, Michał Lemaniak, Patryk Graczyk

Rozgrywający: Marcin Miedziński, Wiktor Bronowski, Łukasz Całujek, Miłosz Rupp, Bartosz Starzyński, Kacper Adamski, Jakub Moryń, Roman Chosik, Bartosz Wojdak, Adrian Turkowski

Kołowi: Michał Szczutowski, Tadeusz Janiszewski
Kolejna oszustka w akcji

Do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy doszło na terenie powiatu płockiego. W gminie Bulkowo próba okazała się skuteczna, w gminie Radzanowo się nie powiodło. 

 

W gminie Bulkowo oszustka, która pojawiła się w domu jednego z tamtejszych seniorów, przekonywała go o możliwości otrzymania zasiłku. Jego wysokość zależeć miała od wielkości zgromadzonych środków finansowych. Wypłata dodatkowego świadczenia miała nastąpić po przeliczeniu gotówki.

Mężczyzna przekazał kobiecie swe pieniądze i poszedł z nią w stronę jej samochodu zaparkowanego w pobliżu domu. Oszustka poprosiła o dowód osobisty. Mężczyzna wrócił więc do domu, a po chwili stwierdził, że nie ma śladu po jego rozmówczyni i po jego pieniądzach.

Dokładnie taki sam mechanizm działania zastosowany został w gminie Radzanowo. Tym razem jednak podstęp się nie udał, gdyż seniorka, która miała paść jego ofiarą, nie miała przy sobie gotówki. Została poproszona o przygotowanie pieniędzy na dzień następny, jednak oszustka już się u niej nie pojawiła.

Mężczyzna z gminy Bulkowo i kobieta z gminy Radzanowo stwierdzili, że oszustka ma 50-60 lat, porusza się czarnym samochodem. W pierwszym przypadku podawała się za pracownika PZU, w drugim – Caritas. Wraz z oszustką podróżował także mężczyzna, określany przez nią jako ksiądz, ale nie wychodzący z auta.,

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Osobom, których nie znamy, nie należy przekazywać żadnych pieniędzy, gdyż w taki sposób można stracić wszystkie oszczędności.

Do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy doszło na terenie powiatu płockiego. W gminie Bulkowo próba okazała się skuteczna, w gminie Radzanowo się nie powiodło. Wiele wskazuje na to, że w obu przypadkach

W gminie Bulkowo oszustka, która pojawiła się w domu jednego z tamtejszych seniorów, przekonywała go o możliwości otrzymania zasiłku. Jego wysokość zależeć miała od wielkości zgromadzonych środków finansowych. Wypłata dodatkowego świadczenia miała nastąpić po przeliczeniu gotówki.

Mężczyzna przekazał kobiecie swe pieniądze i poszedł z nią w stronę jej samochodu zaparkowanego w pobliżu domu. Oszustka poprosiła o dowód osobisty. Mężczyzna wrócił więc do domu, a po chwili stwierdził, że nie ma śladu po jego rozmówczyni i po jego pieniądzach.

Dokładnie taki sam mechanizm działania zastosowany został w gminie Radzanowo. Tym razem jednak podstęp się nie udał, gdyż seniorka, która miała paść jego ofiarą, nie miała przy sobie gotówki. Została poproszona o przygotowanie pieniędzy na dzień następny, jednak oszustka już się u niej nie pojawiła.

Mężczyzna z gminy Bulkowo i kobieta z gminy Radzanowo stwierdzili, że oszustka ma 50-60 lat, porusza się czarnym samochodem. W pierwszym przypadku podawała się za pracownika PZU, w drugim – Caritas. Wraz z oszustką podróżował także mężczyzna, określany przez nią jako ksiądz, ale nie wychodzący z auta.,

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Osobom, których nie znamy, nie należy przekazywać żadnych pieniędzy, gdyż w taki sposób można stracić wszystkie oszczędności.
Godzina W: Płock pamięta

W sobotę, 1 sierpnia o 17.00 każdy mieszkaniec stolicy zatrzyma się na chwilę, aby w milczeniu oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Ale płocczanie również zamierzają uczcić 63 dni nierównej walki.

O 17.00 przy Płycie Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysty apel ku czci powstańców warszawskich. Wcześniej, bo już o 12.00 spod Stanicy Harcerskiej przy ulicy Krótkiej 3 a wyruszy Harcerski Rajd Rowerowy „Pamięci Powstańców Warszawskich”.

Na trasę rajdu wyruszą nie tylko harcerz i harcerki, ale również mieszkańcy Płocka. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny. Trasa prowadzić będzie szlakami rowerowymi wytyczonymi w okolicach Płocka.
Drogi do remontu – objazd za objazdem

 

 

Zamknięcie trzech dróg bardzo istotnych dla normalnego funkcjonowania miasta zapowiedział ratusz na przyszły tydzień. Będzie pełno objazdów, zmienią się też trasy wielu autobusów Komunikacji Miejskiej.

 

W poniedziałek zostanie całkowicie zamknięty odcinek ulicy Dobrzyńskiej, od ronda Grabskich do ronda Bronarskiego. Naprawa zniszczonej drogi, chodników, wymiana oświetlenia oraz budowa ścieżki rowerowej potrwa dwa miesiące.

Roboty te są częścią kontraktu obejmującego modernizację całej Dobrzyńskiej do granicy miasta, a także budowę trzech rond (na skrzyżowaniach Dobrzyńskiej z Maszewską i Traktową, Dobrzyńskiej ze Zglenickiego oraz Traktowej ze Szpitalną).

Ulica Traktowa jest już w budowie. Lada dzień zacznie się także budowa drogi technicznej wzdłuż  Dobrzyńskiej (między skrzyżowaniem z Medyczną, a Zglenickiego). To po niej kierowcy będą jeździć, gdy drogowcy będą Dobrzyńską budować na nowo.

Dużo cierpliwości będą musieli mieć pasażerowie Komunikacji Miejskiej. Część linii będzie kończyć bieg na przystankach przy Dobrzyńskiej. Kilka linii będzie kursowało do szpitala na Winiarach przez ul. Na skarpie, Polną i Kazimierza Wielkiego.

Koszt przebudowy Dobrzyńskiej przekracza 24 mln zł, z czego ponad 20 to dofinansowanie z UE. Co ciekawe – jeszcze ze starej perspektywy 2007-13. Oznacza to, że do końca roku przebudowa musi się skończyć, a Urząd Miasta musi ją rozliczyć. Inaczej środki będzie musiał zwracać.

Ulica Dobrzykowska – na odcinku od ronda na Tokarach do pierwszych zabudowań Radziwia  –także zostanie zamknięta w poniedziałek. Miejski Zarząd Dróg zaczyna przebudowę tej trasy, korzystając z tzw. schetynówki. Jak tłumaczy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Tomasz Żulewski, droga będzie remontowana w dwóch etapach. Najpierw połowa bliższa Tokarom, później druga część od Radziwia, ale dojazd do ogródków działkowych będzie cały czas możliwy.

Kolejna fala utrudnień czeka nas w piątek, 7 sierpnia. Fortum i MZD zamykają ulicę Kwiatka na odcinku od skrzyżowania z Bielską do Tumskiej. Możliwy będzie wjazd tylko na parkingi pod południową pierzeją kamienic przy Kwiatka oraz na podziemny parking Złotego Rogu. Przez sierpień i wrzesień Fortum będzie układało swój ciepłociąg.

Także w piątek Wodociągi Płockie zamkną dwa odcinki ulicy 1 Maja, która idzie do generalnej przebudowy. Przy okazji Wodociągi rozdzielą kanalizację ogólnospławną na deszczową i sanitarną.

Nieprzejezdny będzie odcinek 1 Maja od al. Jachowicza do ul. Królewieckiej oraz między ulicami Sienkiewicza, a Kolegialną. Także przez dwa miesiące.

Dwukierunkowa będzie ul. Kolegialna, ale tylko na odcinku od skrzyżowania z 1 Maja do Tumskiej. Skrzyżowanie przy kamerze pruskiej będzie częściowo nieprzejezdne, dla samochodów pozostanie tylko jeden pas, ale ruchem sterować będą światła. Dzięki temu możliwy będzie dojazd np. do Urzędu Stanu Cywilnego.

Kolejne odcinki 1 Maja będą zamykanie do końca listopada. W tym roku czeka nas także naprawa najbardziej zniszczonego fragmentu al. Piłsudskiego – od McDonalda do wiaduktu nad Spółdzielczą. Utrudnienia wystąpią też w Borowiczkach, gdzie na skrzyżowaniu ul. Korczaka, Pocztowej i Harcerskiej zacznie się budowa ronda.