Jest w czym wybierać. Garażowe wyprzedaże co niedziela w Płocku

Robicie porządki w swoich szafach, piwnicach czy garażach? Coś wydaje się zupełnie niepotrzebne i zbędne? Tymczasem komuś innemu może służyć jeszcze długie lata.

Sprzedaż takich właśnie przedmiotów, i nie tylko, umożliwia spółka Rynex na targowisku przy ulicy Rembielińskiego. Wyprzedaż garażowa odbywa się tam co niedzielę, a wśród oferowanych rzeczy można trafić na prawdziwe perełki.

Każdy zatem może stać się handlowcem – sprzedawać używane lub zupełnie nowe rzeczy – bo tu reguły nie ma. Spółka serdecznie zaprasza do współpracy sprzedawców oferujących: przysmaki regionalne, produkty spożywcze lokalne i tradycyjne z różnych stron świata, eko żywność, przysmaki typu: vegan, wege i slow food, produkty spożywcze sezonowe czyli owoce, warzywa, owoce leśne, przedmioty używane, rękodzieło artystyczne, ludowe, rzemiosło, pamiątki. Ogólnie rzecz ujmując, pomysłodawcy “Wyprzedaży Garażowej” zapraszają do handlu wielobranżowego oraz tych oferujących smaczne jedzenie.

Niedzielne wyprzedaże to również gratka dla kupujących. Asortyment oferowany przez sprzedających, jest szeroki – w pełnym tego słowa znaczeniu. Od książek i ubrań, poprzez zastawy stołowe, zabawki, sprzęt agd i rtv, aż po meble, którym wystarczy odrobina tzw. szlifu i może służyć nabywcy jeszcze wiele lat.

Przypomnijmy. Targowisko Rynex w Płock przy ul. Rembielińskiego 6B zaprasza na „Wyprzedaż Garażową” w każdą niedzielę w godz. od 8:00 do 14:00.
Ricardinho opuszcza Wisłę Płock

Ricardo Cavalcante Mendes, znany jako Ricardinho, przeniósł się do czternastej drużyny UAE Arabian Gulf League – Khor Fakkan Club. Brazylijczyk do klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich trafił na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego. Płocki klub piłkarski dodatkowo zastrzegł sobie także procent z jego następnej sprzedaży.

Urodzony 4 września 1989 roku w Sao Paulo piłkarz do Wisły Płock po raz drugi trafił 18 lipca 2018. Wcześniej nasze barwy reprezentował w sezonie 2011/2012, kiedy to zdobył 12 bramek i został najlepszym snajperem zespołu. Podobnie było w rozgrywkach 2018/2019, gdy w klasyfikacji strzelców drużyny triumfował z 11 trafieniami. Tylko w bieżącej kampanii na boisku pojawił się natomiast 17 razy i czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Łącznie we wszystkich rozgrywkach zaliczył dla naszego klubu 88 występów, w których strzelił 27 goli. To jeden z najlepszych wyników Nafciarzy w XXI wieku. Co więcej, jesienią 2018 i 2019 gracz z Ameryki Południowej triumfował w plebiscytach na najładniejszą bramkę rundy za swoje pamiętne zdobycze przeciwko Śląskowi Wrocław (3:0) i Koronie Kielce (1:0).

Bilans Ricardinho w Wiśle Płock:

– 88 występów:
– 52 w ekstraklasie,
– 33 w I lidze,
– 3 w Pucharze Polski.
– 27 bramek,
– 6 asyst,
– 6 żółtych kartek.

Źródło i fot: Wisła Płock.
Odpady komunalne – nowe stawki i obowiązki dla mieszkańców [KOMUNIKAT]

W wyniku nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która została przyjęta przez parlament w lipcu 2019 roku i podpisana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 6 sierpnia 2019 roku, Rada Miasta Płocka na sesji w grudniu 2019 roku przyjęła uchwały dostosowujące przepisy prawa lokalnego do obowiązków wynikających ze zmian ustawy.

Najistotniejsza zmiana dotyczy bezwzględnego obowiązku segregowania odpadów od 1 lutego 2020 r. Od tej daty zmieniają się też stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do właścicieli nieruchomości zostaną skierowane zawiadomienia informujące o zmianie stawki i wysokości opłaty według danych ilościowych, podanych w ostatnio złożonej deklaracji, aktualnej na dzień wystawienia zawiadomienia. Informujemy, że właściciel nieruchomości nie składa nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu.

Miesięczne stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zakresie nieruchomości:

1. zamieszkałych lub nieruchomości zamieszkałych w części wynoszą 26 zł od osoby.
W przypadku braku segregacji może zostać naliczona opłata podwyższona w wysokości 52 zł od osoby/miesiąc za oddawanie odpadów zmieszanych

2. niezamieszkałych:
a) 5,88 zł – za pojemnik 120 l,
b) 11,76 zł – za pojemnik 240 l,
c) 37,73 zł – za pojemnik 770 l,
d) 53,90 zł – za pojemnik 1100 l,
e) 196,00 zł – za kontener 4 m³ (4000 l),
f) 245,00 zł – za pojemnik 5 m³ (5000 l) – podziemny,
g) 343,00 zł – za kontener 7 m³ (7000 l),
h) 490,00 zł – za kontener 10 m³ (10000 l).

W przypadku braku segregacji może zostać naliczona opłata podwyższona:

a) 11,76 zł – za pojemnik 120 l,
b) 23,52 zł – za pojemnik 240 l,
c) 75,46 zł – za pojemnik 770 l,
d) 107,80 zł – za pojemnik 1100 l,
e) 392,00 zł – za kontener 4m³ (4000 l),
f) 490,00 zł – za pojemnik 5 m³ (5000 l) – podziemny,
g) 686,00 zł – za kontener 7 m³ (7000 l),
h) 980,00 zł – za kontener 10 m³ (10000 l).

W przypadku nieruchomości niezamieszkałych lub niezamieszkałych w części, na których powstają odpady komunalne, zbierane dotychczas w sposób niesegregowany, należy złożyć korektę deklaracji do 31 stycznia 2020 roku, wskazując zapotrzebowanie na pojemniki dla poszczególnych frakcji odpadów komunalnych powstałych w wyniku segregacji.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Płocka z dnia 28 listopada 2019 roku, nieruchomości niezamieszkałe lub niezamieszkałe w części od 1 lipca 2020 roku zostaną wyłączone z miejskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, co oznacza że w sprawie tych nieruchomości należy od 1 lipca 2020 roku zawrzeć stosowne umowy z właściwym podmiotem na odbiór odpadów komunalnych.

Opłatę za odpady komunalne należy uiszczać tak jak dotychczas w terminie do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni (opłata za styczeń 2020 r. powinna zostać uiszczona do 15 lutego 2020 r., opłata za luty 2020 r. – do 15 marca 2020 r., itd.), na dotychczasowe indywidualne numery rachunków bankowych.

W związku z tym, że prawidłowe segregowanie odpadów sprawia duże trudności, szczegółowe zasady segregacji (które obowiązują od 1 lipca 2013 roku) ponownie przedstawiamy w formie ulotek informacyjnych, które będą dystrybuowane do mieszkańców. Ulotka jest też dostępna na stronie Urzędu Miasta Płocka

Info: Urząd Miasta Płocka.
Fot. Pixabay.
Wzmocnienie dla Orlen Wisły Płock. David Fernández podpisał kontrakt

Hiszpański praworozgrywający David Fernández Alonso od nowego sezonu dołączy do zespołu ORLEN Wisły Płock. 23-letni zawodnik związał się z płockim klubem trzyletnim kontraktem.

David Fernández Alonso od początku swojej kariery reprezentuje barwy ABANCA Ademar Leon, gdzie obecnie trenuje pod okiem byłego szkoleniowca Nafciarzy Manolo Cadenasa. W Liga Asobal zadebiutował w 2016 roku i od tego czasu na hiszpańskich parkietach zdobył 175 bramek, z czego 83 w tym sezonie, co jest czwartym wynikiem w trwających rozgrywkach. Eksplozję talentu Davida dostrzegł także selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Jordi Ribera, który zgłosił go do szerokiej kadry na EHF EURO 2020 i do ostatniej chwili brał go pod uwagę przy ustalaniu turniejowego składu. Wcześniej zawodnik był członkiem reprezentacji Hiszpanii do lat 21 oraz wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w 2017 roku w Algierii.

– David Fernández jest pierwszym zawodnikiem, z którym podpisaliśmy kontrakt w kontekście sezonu 2020/2021. Obsada prawego rozegrania była przedmiotem intensywnych dyskusji z Xavim Sabate, który sygnalizował konieczność dokonania na tej pozycji pewnych zmian – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Tak jak już wielokrotnie Xavi Sabate powtarzał, szukamy przede wszystkim graczy wszechstronnych, którzy mogą dać odpowiednią jakość zarówno w ataku, jak i w obronie. Przy czym mimo swoich warunków fizycznych nie jest to zawodnik „jednowymiarowy”, ale potrafiący współpracować z zespołem na różnych płaszczyznach – mówi dyrektor sportowy Adam Wiśniewski. – Rozmowy nie były łatwe, gdyż o jego podpis zabiegało jeszcze kilka klubów, ale cieszymy się, że wybrał naszą ofertę. Myślę, że perspektywa współpracy z Xavim Sabate była naszym mocnym argumentem.

– Przychodzę do Wisły, aby być ważnym elementem drużyny i podnosić swoje umiejętności. Mam nadzieję na szybką adaptację, tym bardziej, że dwaj rozgrywający Wisły oraz trener są moimi rodakami – mówi David Fernández. – W zasadzie każdy, kogo zapytałem, miał pozytywne wspomnienia z Płocka, co z pewnością ułatwiło mi podjęcie decyzji. Rozmawiałem również z trenerem Sabate, który opowiedział mi o wielu sprawach, także jestem podekscytowany perspektywą naszej współpracy.

Źródło i fot: SPR Wisła Płock.
Drukarka, 500 euro, niwelator… Znalezione w Płocku, czekają na właścicieli

Banknot o nominale 500 euro, drukarka, niwelator czy złota obrączka to zaledwie kilka przedmiotów, które znajdujemy na liście Biura Rzeczy Znalezionych. Jak się okazuje, niektóre z nich czekają na właścicieli już bardzo długo. Są jednak przypadki, że szczęśliwi właściciele zgłaszają się po swoją własność.

– Wtedy – jak wyjaśnia nam rzeczniczka Straży Miejskiej w Płocku, Jolanta Głowacka – muszą podać szczegół, który bez wątpienia udowodni, że dana rzecz należy do tej właśnie osoby. Podaje nam kilka przykładów, jest wśród nich: rysa na wyświetlaczu, PIN, naklejka, dokładna zawartość saszetki, torby czy plecaka lub mniej więcej gdzie przedmiot zgubiono. – Jeżeli na wykazie brakuje numeru, jak np. po pozycji 52 jest pozycja 54 to oznacza, że właściciel się zgłosił i przedmiot mu zwrócono – tłumaczy.

Do biura, które działa w Płocku od 2017 roku dotychczas przekazano 56 przedmiotów. – Przez ten czas trafiały i trafiają do nas najróżniejsze i… dziwne, czasami by się mogło wydawać, rzeczy. Na przykład w depozycie znajduje się duża, podróżna walizka bardzo dobrej firmy z wartościową zawartością, niwelator – urządzenie geodezyjne czy banknot o nominale 500 euro – wymienia Głowacka.

Na liście znajdujemy również mnóstwo telefonów komórkowych, kilka rowerów, klucze, saszetki i torby z zawartościami. Jak wyjaśnia nam rzeczniczka tak policja, jak i strażnicy miejscy szukają właścicieli. – Nie zawsze jednak udaje ich się znaleźć. Wówczas przedmiot trafia na wykaz, który można znaleźć w ogłoszeniu zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Straży Miejskiej, a także na liście w siedzibie Straży Miejskiej w Płocku przy ul. Otolińskiej 10 – tłumaczy.

Znalezione przedmioty do biura przynoszą mieszkańcy lub przekazuje je policja. – Przekazywane są nam też przedmioty przez różne instytucje, a rzeczy pozostawione były w budynkach publicznych, miejscach gdzie odbywały się imprezy miejskie czy w autobusach – dodaje Głowacka.

Przypomnijmy. Biuro Rzeczy Znalezionych w Płocku znajduje się w budynku Urzędu Miasta Płocka, czynne jest w określonych godzinach przez 3 dni w tygodniu. Do biura przyjmowane i przechowywane są rzeczy, których wartość szacunkowa przekroczy 100,00 zł. z wyjątkiem przedmiotów o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej. Biuro funkcjonuje w poniedziałek od godz. 12:00 do godz. 16:00 oraz w środy i piątki w godz. 10:00 – 14.00. Można się z nim również skontaktować telefonicznie, dzwoniąc pod nr. 735 209 168, który działa tylko w godzinach pracy biura. Wykaz depozytów znaleźć można w tym miejscu
Rodzinny Dom Dziecka wyremontowany. Wkrótce zamieszka w nim 11 osób [FOTO]

Modernizacja budynku trwała od września, a zakończono ją w grudniu. Przeprowadzono roboty budowlane, sanitarne i elektryczne. Obiekt przystosowano do potrzeb dużej rodziny. W tej chwili trwa przeprowadzka. Wkrótce dziewiątka dzieci i ich opiekunowie wprowadzą się do zmodernizowanego Rodzinnego Domu Dziecka, który znajduje się na osiedlu Skarpa.

– Pod opieką pani Agnieszki i jej męża będzie dziewięcioro dzieci – siedmioro podopiecznych i dwoje biologicznych. Wiemy, że taka forma pieczy zastępczej jest najlepsza dla dzieci, które znajdują w rodzinach swoje miejsce, świetną opiekę i ciepło, którego często brakowało. Prowadzenie Rodzinnego Domu Dziecka to niezwykle odpowiedzialne i trudne zadanie dla opiekunów, dlatego jestem pełen uznania dla wszystkich osób, które decydują się na taką działalność – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas prezentowania efektów remontu.

Na terenie Płocka funkcjonują trzy Rodzinne Domy Dziecka. Są to placówki rodzinnej pieczy zastępczej, które mają charakter rodzinny, a nie instytucjonalny jak np. w przypadku ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. W Rodzinnym Domu Dziecka pod opieką może pozostawać maksymalnie 8 dzieci, lub za zgodą np. w przypadku rodzeństw – więcej. Oprócz tego typu placówek w naszym mieście funkcjonują tzw. zawodowe rodziny zastępcze, w których może być do trojga dzieci. Jest ich osiem, a pod ich opieką pozostaje 27 dzieci.

– Mamy jeszcze 90 rodzin spokrewnionych, w których przebywa 130 dzieci i 30 rodzin niezawodowych, w których przebywa 40 dzieci. Rodziny te są ustanawiane postanowieniem Sądu Rodzinnego. Działa także instytucjonalna forma pieczy zastępczej. To Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy, w ramach którego funkcjonują trzy placówki. Dwie o charakterze socjalizacyjnym dla 42 dzieci i jedna interwencyjna na 14 miejsc – wymieniał z kolei Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. społecznych.

W 2020 r. płocki ratusz zaplanował modernizację kolejnej nieruchomości na potrzeby rodzinnej pieczy zastępczej. Będzie to budynek przy ul. Kalinowej 80. Zostanie on rozbudowany oraz wyremontowany. Zamieszka w nim czternaścioro dzieci.

Źródło i fot: UMP.
Już nie po błocie. Nowy łącznik dwóch ulic na Podolszycach

Mieszkańcy Podolszyc Południe mogą się cieszyć z nowej ulicy, łączącej pasaż Paderewskiego z ul. Generała Stanisława Grzmot-Skotnickiego.

– O budowę tego łącznika apelowało wielu mieszkańców okolicznych bloków, którzy musieli korzystać z nieutwardzonej drogi – mówi Hubert Woźniak z biura prasowego płockiego ratusza. – Od grudnia jest w tym miejscy ciąg pieszo jezdny o długości nieco ponad 70 metrów wraz z siedmioma miejscami do parkowania. Powstał także nowy wodociąg i fragment kanalizacji deszczowej. Teren został też oświetlony czterema latarniami – wymienia.

Prace związane z budową łącznika rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a zakończyły pod koniec grudnia. Koszt inwestycji to 336 tys. zł.

Fot. UMP.
Powodem przerwania meczu, może być… msza święta? Planowana budowa boiska w pobliżu kościoła

Boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne – do koszykówki i siatkówki, nowe chodniki, ławeczki, śmietniczki. To wszystko w otoczeniu zieleni, z nowym oświetleniem, monitoringiem i miejscami parkingowymi. Jest jednak małe “ale”. Z koncepcji wynika, że obiekt będzie zlokalizowany w bardzo małej odległości od… kościoła, a dokładnie przy pasażu Wiścickiego.

Prawdopodobnie bliskość budynku sakralnego spowoduje, że podczas kiedy będą odbywały się msze św., nie będzie można w pełni korzystać z obiektów sportowych. Póki co płocki ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie całego kompleksu, który w założeniach ma zajmować powierzchnię prawie 4 tys. m. kw. Pasaż Wiścickiego, zlokalizowany jest obok parafii św. Stanisława Kostki.

– W tych obiektach obowiązywał będzie regulamin, czyli w momencie, kiedy np. będą odbywały się msze święte, być może nie będzie można organizować jakiś większych zawodów – tłumaczy Hubert Woźniak. Dodaje, że obiekty będą ogólnodostępne. Woźniak tłumaczy również, że teren, na którym powstanie kompleks sportowy parafia użyczyła ratuszowi na 10 lat. Płocki ratusz nie podaje jeszcze kosztów inwestycji, będą one bowiem znane dopiero po przygotowaniu pełnej dokumentacji.

Msze święte w parafii Św. Stanisława Kostki odbywają się w niedzielę i święta w godz: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, 20:00. W dni powszednie w godz: 7:00, 8:00, 18:00.

Źródło: RDC.
Fot. UMP. (Koncepcja)
Orlen odpowiada prezydentowi: Nie odnotowano żadnych ponadnormatywnych emisji

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski skierował wczoraj list do prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Włodarz miasta zwracał się o wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce w sobotę, 11 stycznia, na terenie zakładu produkcyjnego płockiej petrochemii. List w całości opublikowaliśmy w artykule: Prezydent do prezesa: Życie, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą nadrzędną

Spółka w odpowiedzi na publikację przysyłała odpowiedź, którą również publikujemy w całości: 

“Uprzejmie informujemy, że w związku z drobnymi pracami naprawczymi na jednej z instalacji, nad Zakładem Produkcyjnym w Płocku od 11 stycznia br. może być widoczny płomień na pochodni. Sytuacja nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Zakładu ani otoczenie. Nie spowodowała też żadnych przekroczeń mierzonych substancji w stacjach monitoringu powietrza zlokalizowanych w mieście. Poza tym pomiary przeprowadzone w miejscach zgłoszonych interwencji (osiedle Podolszyce oraz Międzytorze) przy użyciu przenośnych mierników nie wykazały żadnych przekroczeń emisji.

Prowadzone prace nie są też powodem do wystąpienia uciążliwości zapachowych.

Biorąc jednak pod uwagę bardzo niekorzystne warunki meteorologiczne, występujące w 11 stycznia br. w godzinach porannych, istnieje możliwość, że okresowo w godzinach przedpołudniowych mogła zaistnieć koncentracja wyczuwalnych zapachów charakterystycznych dla przemysłu naftowego. To mogło, ale nie musiało, być przyczyną odczuwalnego w określonym obszarze dyskomfortu. Natomiast ponownie podkreślamy, że w tym czasie nie odnotowano żadnych ponadnormatywnych emisji, które mogły mieć negatywny wpływ na otoczenie Zakładu Produkcyjnego.

Informacja została wysłana do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska niezwłocznie po zebraniu i zweryfikowaniu wszystkich niezbędnych informacji tj. 13.01.2020r.”. 
Prezydent do prezesa: Życie, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą nadrzędną

W sobotę, 11 stycznia, nad PKN Orlen pojawiły się, widoczne z kilkudziesięciu kilometrów, palące się płomienie na pochodniach. Do tego doszły uciążliwości zapachowe, na które uskarżali się mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego. Sytuację opisywaliśmy w materiale – Płomienie nad Orlenem widoczne z kilkudziesięciu kilometrów. Koncern uspokaja.

O ile wielokrotnie spółka informowała wcześniej, że może dojść do takich sytuacji za pomocą komunikatów, wysyłanych przez SMS za pośrednictwem OrlenInfo lub biura prasowego ratusza. Niestety przed sobotnimi wydarzeniami nie było ze strony koncernu żadnych komunikatów. Mieszkańcy wyrażali swoje zaniepokojenie, przysyłając do nas zdjęcia, na których widać jasno święcące łuny nad zakładem produkcyjnym. Narzekali również na bóle głowy oraz uciążliwości zapachowe.

W związku z zaistniałą sytuacją prezydent Płocka Andrzej Nowakowski skierował wczoraj pismo do prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Pismo cytujemy w całości:

Szanowny Panie Prezesie,
w sobotę, 11 stycznia 2020 roku od rana mieszkańcy Płocka skarżyli się na uciążliwości zapachowe, wskazując jako ich źródło zakład produkcyjny PKN Orlen. Zgłoszenia przyjmowało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, jak też lokalne media. O informacje w tej sprawie pracownik ratuszowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych zwrócił się do dyspozytora Działu Centrum Harmonogramowania Produkcji PKN Orlen. Po południu pojawiły się efekty świetlne i dźwiękowe wynikające ze zwiększonego zrzutu węglowodorów na jednej z pochodni z powodu awaryjnego wyłączenia instalacji Olefin.

Z przykrością stwierdzam, że PKN Orlen, nie po raz pierwszy, nie informuje prezydenta Płocka oraz ratuszowych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo o zdarzeniach na terenie zakładu produkcyjnego, które mogą budzić niepokój mieszkańców. To pracownicy Urzędu Miasta Płocka proszą koncern o udzielenie jakichkolwiek informacji i inicjują działanie jego służb, jak w opisanej wyżej sytuacji, kiedy po informacji przekazanej z MCZK, dyspozytor z PKN Orlen wysłał ekipę pomiarową w rejon wskazany przez mieszkańca w zgłoszeniu telefonicznym.

W moim imieniu dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych zwrócił się do kierownika Działu Ochrony Środowiska PKN Orlen o udzielenie informacji na piśmie na temat awarii na instalacji Olefiny II w dniu 11 stycznia 2020 roku oraz występujących w tym dniu uciążliwości odorowych. Mam nadzieję, że tym razem taką informację otrzymam, w przeciwieństwie do sytuacji z 2016 roku kiedy miało miejsce podwyższone stężenie benzenu w powietrzu i występowały uciążliwości odorowe, a PKN Orlen do tej pory nie przekazał swojego raportu na temat, jakie substancje wydostały się wówczas do powietrza.

W związku z tym apeluję do Pana Prezesa o zmianę podejścia służb PKN Orlen i proszę o zobowiązanie podległych Panu pracowników o niezwłoczne informowanie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego o zaistniałych niepokojących zjawiskach.

Życie i zdrowie mieszkańców, a także ich dobre samopoczucie oraz pewność, że są bezpieczni, jest dla mnie, jako prezydenta Płocka, sprawą nadrzędną. Bardzo proszę Pana Prezesa o współpracę, zarówno w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, jak też w kwestii rzetelnej i szybkiej informacji, którą będziemy mogli przekazywać lokalnej społeczności.

Pod listem widnieje podpis prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.