Nowy kierunek na płockiej uczelni. Mają zgodę ministra. Rektor: Specjaliści z tego obszaru zawsze będą potrzebni

Mazowiecka Uczelnia Publiczna zaoferuje nowy kierunek kształcenia w ramach studiów pierwszego stopnia. – Starania o uruchomienie studiów licencjackich w zakresie administracji to naturalna konsekwencja podjęcia przez nas w ubiegłym roku kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną w ramach studiów magisterskich – mówi prof. Maciej Słodki, rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. 

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku otrzymała uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja.

– Studia II stopnia powstały przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby absolwentów bezpieczeństwa wewnętrznego – wyjaśnia rektor. – Doszliśmy jednak do wniosku, że uruchomienie kierunku administracja w ramach studiów licencjackich znakomicie uzupełni naszą ofertę. Specjaliści z tego obszaru zawsze będą potrzebni, a w obecnej sytuacji związanej z pandemią kierunek administracja może cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem, gdyż przygotowuje do pracy w obszarze kojarzonym w sposób szczególny ze stabilnością i bezpieczeństwem.

Studia mają profil praktyczny i skierowane są do osób interesujących się działaniem instytucji publicznych oraz rolą administracji w funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa i gospodarki. To propozycja dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w instytucjach państwowych i samorządowych, a także w komórkach administracyjnych przedsiębiorstw.

Rekrutacja na administrację, podobnie jak na inne kierunki, rozpocznie się 10 sierpnia 2020 r.

Fot. KB
Policjanci z Kutna zakażeni koronawirusem. Wcześniej mieli kontakt z funkcjonariuszami z Gostynina. Co z testami dla policjantów?

W czwartek wieczorem, 4 czerwca, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w kutnowskiej komendzie przynajmniej dwóch policjantów jest zakażonych koronawirusem i właśnie ci policjanci mieli mieć kontakt z funkcjonariuszami z  komendy w Gostyninie w związku z działaniami na terenie gminy Szczawin Kościelny. Czy faktycznie mogło dojść do zakażenia, czy konieczne jest przeprowadzenie, jak sugerowano, jak najszybciej testów w gronie policjantów?

W ten czwartek pojawiła się nieoficjalna informacja o tym, że zakażeni koronawirusem policjanci z Kutna mieli kontakt – w związku z policyjnym pościgiem za kierującym – z policjantami z gostynińskiej drogówki, wydziału kryminalnego, a także z prewencji.  

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie: Mamy potwierdzone przypadki zakażenia

Sierż. szt. Justyna Filipczak potwierdza, że wykryto zakażenie koronawirusem u funkcjonariuszy z Kutna, którzy zostali już odseparowani.

– W Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie potwierdzone zostały 3 przypadki zakażenia koronawirusem, funkcjonariusze przebywają w izolacji domowej.

Jak dotąd badaniami objęto 25 policjantom z tej jednostki. – Podyktowane jest to tym, iż została stworzona tzw. mapa kontaktu z innymi funkcjonariuszami. Oczekujemy na wyniki badań 8 policjantów, co do pozostałych tj.: 14 funkcjonariuszy wynik jest ujemny. Na chwilę obecną nie ma potrzeby przeprowadzenia badania wszystkim pracownikom, gdyż rozpoznany przez medycynę sposób przenoszenia choroby, etapy niezakażeniowe, stosowane środki ochrony osobistej ograniczają rozprzestrzenianie wirusa. Komenda jest w stałym kontakcie z Inspektorem Sanitarnym MSWiA oraz Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kutnie – zapewnia sierż. szt. Justyna Filipczak.

Pościg w gminie Szczawin Kościelny powodem do niepokoju?

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący okazał się mieszkańcem powiatu płockiego. Sprawę opisano na stronie komendy:

– Sytuacja rozpoczęła się w miejscowości Sokołówek, gdzie policjanci zarejestrowali pojazd nissan micra, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Nissan początkowo zatrzymał się, jednak w momencie wysiadania policjanta z radiowozu nagle odjechał. Funkcjonariusze podjęli pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nissana kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Uciekał w kierunku województwa mazowieckiego. Kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry i znacznie przekraczał prędkość. Uciekając przed policjantami kierowca nissana narażał siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pędził 115 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 60km/h. W miejscowości Pieryszew na terenie powiatu gostynińskiego, kierowca nissana uderzył w radiowóz. Wtedy mundurowi zdecydowali się użyć radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Skutecznie zablokowali uciekiniera, którego auto zatrzymało się w rowie.

Kierowca nissana podróżował z pasażerem, 31-letnim mieszkańcem powiatu gostynińskiego. Okazało się, że kierujący nissanem 26-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Posiadał natomiast sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

A co z kontaktem z policjantami z Gostynina podczas ścigania auta na terenie gminy Szczawin Kościelny? – Informuję, iż funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w ostatnim okresie nie wykonywali żadnych czynności wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie – odpowiedziała sierż. szt. Justyna Filipczak z KPP w Kutnie. Od zdarzenia upłynęło bowiem już kilka tygodni.

Komenda w Gostyninie: Kontakt był, tylko wcześniej

Jednocześnie o sprawę pytaliśmy w komendzie w Gostyninie, a tam potwierdzają, że był pościg za kierującym…

– Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie w dniu 23.04.20r. mieli kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie – mówi mł. asp. Żaneta Kołodziejska.

Chodziło o 5 policjantów z różnych wydziałów. Jak się okazuje, nie dostali jednak żadnej informacji o wykryciu koronawirusa u policjantów z Kutna. Kiedy dotarła do nich ta informacja, skontaktowali się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gostyninie. – Kontakt był o wiele wcześniej niż wykryto koronawirusa u policjantów z Kutna. Po konsultacji z PSSE w Gostyninie, ze względu na upływ czasu, nie ma przesłanek do pobrania wymazu od policjantów z naszej komendy. Nie ma osób, które są nieobecne w pracy z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem – podkreśla policjantka.

Jeśli w grę wchodzi koronawirus, każdą sytuację należy traktować poważnie. A zwłaszcza, jeśli mamy tu dwie komendy policji, funkcjonariuszy, którzy mają nie tylko kontakt ze sobą, ale też z mieszkańcami. Nasze życie zmieniło się i jedyne, co możemy zrobić, to przestrzegać zasad. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku. W opisanej sytuacji najważniejsza okazała się data zdarzenia w miejscowości Pieryszew – 23 kwietnia 2020 r. Okres inkubacji koronawirusa trwa od 1 do 14 dni, jednak średnio pierwsze objawy mogą pojawić się po ok. 5 dniach. Pamiętajmy, kontakt z osobą zakażoną – choćby przypadkowo – to jedno, ale równie istotne jest kiedy do tego kontaktu doszło – zawsze bierzmy pod uwagę, zanim zaczniemy się poważnie niepokoić, ile od tego kontaktu upłynęło czasu. Po prostu mocniej uważajmy na siebie.
W Płocku otworzyli Vendo Park. To szósty taki park handlowy na Mazowszu

A zarazem jest to siedemnasty Vendo Park w Polsce. Łączna powierzchnia zabudowy nowo otwartego Vendo Parku przy ul. Portowej 3 w Płocku wynosi 4 500 mkw. 

Budowa inwestycji Trei rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, generalnym wykonawcą była firma JMS.

Do dyspozycji najemców oddano 4 200 mkw. powierzchni, z czego ponad 2 000 mkw. zajmuje Lidl. Poza KiK i Pepco. Ofertę zakupową parku handlowego wzbogaci także marka Tedi – otwarcie zaplanowano nieco później. Oprócz nowego obiektu, powstało również 120 miejsc parkingowych.

Na Mazowszu Vendo Parki funkcjonują już w Pułtusku, Ostrołęce, Kobyłce, Mińsku Mazowieckim i Milanówku.

– Nasze obiekty, w odróżnieniu od dużych galerii handlowych, nie posiadają części wspólnych. Do wszystkich sklepów wchodzi się oddzielnym wejściem z zewnątrz, od strony parkingu – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Złożyli kwiaty przy ławeczce Tadeusza Mazowieckiego. W Płocku trwa zbiórka podpisów dla Rafała Trzaskowskiego [FOTO]

31 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory. Do bojkotu wyborów wezwały wówczas “Solidarność Walcząca” oraz Federacja Młodzieży Walczącej. Żądały odsunięcia PZPR od władzy i przeprowadzenia w pełni wolnych wyborów parlamentarnych. Dla niektórych ta rocznica, chociaż nie były to jeszcze wybory demokratyczne, to jednak powód do świętowania. Późnym popołudniem przy ławeczce Tadeusza Mazowieckiego złożono kwiaty. Przy okazji zbierano podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Polski.

4 czerwca 1989 r. odbyła się I tura wyborów do Sejmu i Senatu. Wybory zagwarantowały zwycięstwo “Solidarności” i przyniosły klęskę stronie rządowej. Z kolei II tura odbyła się 18 czerwca. Ostatecznie kandydaci Solidarności uzyskali w wyborach 260 miejsc w 560-osobowym Zgromadzeniu Narodowym.

Wasz prezydent, nasz premier

Prezydentem został gen. Wojciech Jaruzelski. Wybory nie były przy urnach – decydowało Zgromadzenie Narodowe. Jednak wybory zapoczątkowane 4 czerwca doprowadziły do powołania na szefa Rady Ministrów płocczanina, Tadeusza Mazowieckiego.

– Tadeusz Mazowiecki stworzył rząd, który został zaprzysiężony 12 września – przypominał dziś Krzysztof Borkowski na chwilę przed złożeniem kwiatów przy ławeczce z pomnikiem byłego premiera Polski.

Kwiaty składał wraz z prezydentem Płocka, Andrzejem Nowakowskim. Obecny był również wiceprezydent Płocka, Roman Siemiątkowski.

Zbierano podpisy dla kandydującego na prezydenta Polski, Rafała Trzaskowskiego. Miałby reprezentować w tych wyborach, które już 28 czerwca (druga tura 12 lipca), Koalicję Obywatelską. Wcześniej kandydatką KO była Małgorzata Kidawa-Błońska.

Czytaj też: Włodarz Płocka o zmianie kandydata w wyborach na prezydenta RP: Kidawa-Błońska była dobrą kandydatką na czas spokojnych wyborów. A dziś o Polskę trzeba się bić

– Mamy wyjątkowy, symboliczny dzień, ale też wyjątkowe miejsce w Płocku poświęcone honorowemu obywatelowi miasta Płocka, Tadeuszowi Mazowieckiemu. To szczególny dzień, dzień wolności, w którym 31 lat temu skończył się w Polsce komunizm. Zaczęła się w Polsce zupełnie inna epoka, epoka budowania wolności. Czasami trudna, czasami bolesna, czasami w złości, w gniewie, ale wspólnie, razem. Tak jak mówił Tadeusz Mazowiecki czasami trzeba się spierać, czasami o Polskę trzeba się bić, ale nie można się nienawidzić – sparafrazował słowa byłego premiera. – Dzisiaj my także chcemy się bić o Polskę demokratyczną – mówił Andrzej Nowakowski.

Włodarz Płocka nie ukrywa swojego poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. To jest według niego ten kandydat, który ma szansę trafić do drugiej tury wyborów, jeśli do takiej dojdzie. Dziś wspomniał także o byłym prezydencie Polski, Lechu Wałęsie. – Także inni budowali w tym trudnym czasie państwo polskie, wierząc, że od tego momentu będzie już wolne i demokratyczne. Dzisiaj ta wolność i demokracja są zagrożone nie tylko przez pandemię, ale przez ludzi, którzy chcą tę pandemię wykorzystać nie tylko do tego, aby nas podzielić, ale przede wszystkim by zniewolić. Dzisiaj chcemy w symboliczny sposób oddać hołd nie tylko pierwszemu premierowi III Rzeczypospolitej, ale także wszystkim tym, którzy za tę Rzeczpospolitą walczyli, a później umierali.

Dodał, że na zbiórkę podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego jest mało czasu. – Ale wierzę, że wystarczy i to z naddatkiem. Będzie dużo więcej niż 100 tys. podpisów.

W akcję zbierania podpisów w Płocku zaangażowali się Zieloni, Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock, podpisały się także już osoby z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak widać na zdjęciach, w miejscu spotkania obecna była także policja i municypalni.
Muszą usunąć awarię wodociągu. Zapowiedziano przerwę w dostawie wody na czterech osiedlach

Wodociągi Płockie przysłały komunikat o konieczności usunięcia awarii wodociągowej, co wiąże się z przerwą w dostawie wody z czwartku na piątek.

Spółka poinformowała, że od godz. 23.00 w czwartek, 4 czerwca do godzin porannych w piątek, 5 czerwca nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców z osiedli: Imielnica, Borowiczki, Nowe Gulczewo i Parcele.

– Powyższe podyktowane jest koniecznością usunięcia awarii wodociągowej na ul. Wyszogrodzkiej 164. Prosimy odbiorców o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody do własnych potrzeb na czas prac. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Fot. Pixabay
Upamiętnij narodziny swojego dziecka. Ruszył nabór do IV edycji “Drzew Młodych Płocczan”

Jesienią kolejni najmłodsi mieszkańcy zyskają swoje drzewa. Prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza ich rodziców do udziału w akcji „Drzewa Młodych Płocczan”, której czwarta edycja właśnie się rozpoczęła.

W 2017 roku po raz pierwszy mieszkańcy Płocka upamiętnili narodziny swojego dziecka posadzeniem drzewa. Także w tym roku mają taką możliwość. Dodatkowo przed drzewem będą mogli umieścić tabliczkę z wybraną przez siebie treścią np. datą narodzin dziecka, imieniem, nazwiskiem itp.

W czwartej edycji akcji zostaną posadzone 84 drzewa na terenie osiedli: Podolszyce Północ, Stare Miasto, Radziwie, Wyszogrodzka, Kolegialna, Miodowa, Dworcowa, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Skarpa.

Do akcji może przystąpić każdy pełnoletni mieszkaniec miasta Płocka, któremu urodziło się dziecko w okresie od 1 czerwca 2019 roku do 1 czerwca 2020 roku. Dla każdego malucha można posadzić jedno drzewo. Uczestnikiem akcji może być jedynie osoba zameldowana w Płocku, co będzie weryfikowane przez Urząd Miasta Płocka. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny. Drzewa i pamiątkowe tabliczki kupuje ratusz.

Aby wziąć udział w akcji „Drzewa Młodych Płocczan” należy wypełnić formularz , który będzie działał do 1 września 2020 roku. W przypadku wyczerpania puli drzew przewidzianych do posadzenia w tej edycji, formularz zostanie wyłączony.

Sadzenie drzew odbędzie się jesienią tego roku – od września do listopada. Plan nasadzeń opracuje Zespół Zieleni Miejskiej, Ochrony Przyrody, Leśnictwa i Łowiectwa w Wydziale Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka. Wszelkie pytania i uwagi można kierować na adres e-mail dedykowany akcji: drzewamlodych@plock.eu.

Czytaj także: Mali płocczanie mają swoje drzewa. Wkrótce kolejne nasadzenia [FOTO]

Info i fot: UMP.
Masz sprawę do załatwienia w Urzędzie Miasta? Można to już zrobić osobiście, jednak sporo się zmienia

Od poniedziałku 1 czerwca 2020 r. Urząd Miasta Płocka wznawia bezpośrednią obsługę klientów w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Zduńskiej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemicznego – informuje biuro prasowe ratusza.

Osoba wchodząca będzie musiała posiadać prawidłowo założoną maseczkę oraz obowiązkowo zdezynfekować ręce przed wejściem na salę obsługi. W BOK może przebywać po jednej osobie przy jednym stanowisku obsługi – tłumaczy Konrad Kozłowski. Nadal będą wystawione pojemniki do składania dokumentów i pism. Kwarantanna dla złożonych dokumentów zostaje skrócona z 3 do 1 dnia.

W Urzędzie Stanu Cywilnego klienci są obsługiwani bezpośrednio, przy przestrzeganiu zasad, związanych z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Ograniczona jest więc liczba klientów przebywających w budynku USC.

Zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Ewidencji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Płocka od 28 maja 2020 roku

Rejestracja pojazdu

Załatwienie sprawy związanej m.in. z zarejestrowaniem pojazdu (bezpośrednio na Stanowisku Obsługi Klienta w wyznaczonym terminie), wymianą dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na wpis badania technicznego, odbiorem dowodu rejestracyjnego jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty na konkretny dzień i godzinę pod numerem telefonu 24 367-08-61.

Ponadto odbiór dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych, których wydanie jest bezpośrednim skutkiem rozpatrzonych wniosków umieszczonych w pojemniku ustawionym przy wejściu do Urzędu Miasta Płocka al. Piłsudskiego 6 może nastąpić po uprzednim umówieniu terminu wizyty pod numerem telefonu 24 367-08-61.

Pozwolenia czasowe zachowują ważność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 14 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii, jeżeli termin ważności czasowej rejestracji upłynął w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

W związku z wejściem w życie zmiany do tzw. „specustawy” informujemy, że do dnia 31 grudnia 2020 r. zostały przedłużone terminy z 30 do 180 dni w zakresie obowiązku dokonania przez właściciela pojazdu zawiadomienia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu (dot. umów zawartych od 1 marca 2020r. oraz zarejestrowania pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonego (od dnia 1 marca 2020r.) z terytorium UE. Tym samym kary pieniężne za naruszenie w/w obowiązków będą stosowane dopiero po uwzględnieniu przedłużonego terminu.

Prawa Jazdy

Załatwienie sprawy związanej z wydaniem Profilu Kandydata na Kierowcę, wydaniem prawa jazdy, a także wtórnika prawa jazdy oraz wszelkich spraw związanych z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami, jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty w Urzędzie pod numerem telefonu: 24 367 08 62. Wnioski o wydanie prawa jazdy można składać również w formie elektronicznej za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej pod adresem: https://www.esp.pwpw.pl/

W Referacie Komunikacji, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie, realizowane są także sprawy dotyczące:
a) ośrodków szkolenia kierowców, instruktorów i wykładowców – nr tel. 24 367 17 47;
b) stacji kontroli pojazdów i diagnostów samochodowych (osób posiadających uprawnienie do wykonywania badań technicznych) – nr tel. 24 367-14-26;

Dowody osobiste i ewidencja ludności

Załatwianie spraw z zakresu ewidencji ludności (zameldowanie, wymeldowanie, wydanie zaświadczeń z zakresu ewidencji ludności) oraz dowodów osobistych (złożenie wniosku, odbiór dowodu osobistego) jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty na konkretny dzień i godzinę pod numerem telefonu 367-08-60 bądź za pośrednictwem strony internetowej: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty#scenariusz-przez-internet.

Działalność gospodarcza

Załatwienie spraw związanych z obsługą Przedsiębiorców w zakresie:

• licencji, zezwoleń i zaświadczeń dotyczących wykonywania krajowego transportu drogowego (np. taksówki, przewóz osób i rzeczy, zaświadczenia na potrzeby własne),
• zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu spożycia oraz poza nim, zezwoleń jednorazowych oraz zezwoleń dla przedsiębiorców, których działalność polega na dostarczeniu żywności na imprezy zamknięte organizowane w czasie i w miejscu wyznaczonym przez klienta w oparciu o zawartą z nim umowę możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 24 367 16 08.

Obsługa Przedsiębiorców w zakresie składania wniosków CEiDG (wpis, zmiana, zawieszenie, wznowienie i wykreślenie w CEiDG) możliwa jest po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 24 367 16 08.

Przypominamy, że dostępna jest również forma składania wniosków do CEiDG drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/DecisionAdditionalParameters.aspx?type=1

Ważne!
Jeżeli osoba zdecyduje na załatwienie sprawy urzędowej prosimy najpierw o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty na dany dzień i godzinę.

Opłaty za dokonywane czynności można uiścić:
– kartą płatniczą na Stanowiskach Obsługi Klienta przy al. marsz. J Piłsudskiego 6,
– za pośrednictwem strony internetowej: https://plock.oplatyurzedowe.pl/
– przelewem na konto Urzędu Miasta Płocka: http://bip.ump.pl/?show_cat=ZXYmM6tK

Nie ma możliwości wniesienia opłat gotówką w Sali Obsługi Klienta przy al. marsz. J. Piłsudskiego 6

Do budynku Urzędu Miasta Płocka przy al. marsz J. Piłsudskiego 6 mogą wejść wyłącznie osoby umówione na wizytę zachowując środki ostrożności wynikające z Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustalenia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. (Dz. U. Poz. 878).

W celu sprawnej obsługi prosimy o dotrzymywanie ustalonego terminu i godziny wizyty. Dzienna liczba wizyt jest ograniczona.

Źródło: UMP.
Kierujący ciągnikiem rolniczym był nietrzeźwy. Doszło do wypadku. Motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowany do szpitala

Od oficera prasowego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymaliśmy informacje o wypadku w miejscowości Stare Proboszczewice. Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 12.20.

Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił 35-letniemu motocykliście pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Włoczewskiej z drogą prowadzącą do miejscowości Trzebuń.

– 35-latek z powiatu płockiego doznał w wyniku dzisiejszego zdarzenia poważnych obrażeń ciała. Został zabrany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy – dodaje mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Uwaga! Będą ograniczenia w ruchu. Zamykają odcinki al. Piłsudskiego i al. Jachowicza

Poinformowano o ograniczeniach w ruchu w najbliższy piątek, 29 maja. Zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu odcinki al. Piłsudskiego i al. Jachowicza w kierunku centrum (jezdnia północna). Drogowcy zamierzają prowadzić prace bitumiczne.

W piątek, 29 maja między godz. 6.00 a 20.00 zamknięte dla ruchu będą:
odcinek al. Piłsudskiego w kierunku centrum od nawrotki na wysokości Urzędu Miasta Płocka do skrzyżowania z ul. Otolińską
skrzyżowanie al. Piłsudskiego – ul. Otolińska,
skrzyżowanie al. Piłsudskiego – al. Jachowicza – ul. Dworcowa,
odcinek al. Jachowicza w kierunku centrum od skrzyżowania z ul. Dworcową – al. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada.
Objazdy
Objazd dla pojazdów jadących al. Piłsudskiego w kierunku centrum i ul. Otolińskiej:
– Piłsudskiego – Chopina – Mickiewicza – 11 Listopada – Jachowicza.
Objazd dla pojazdów jadących ulicą Otolińską :
– w kierunku Podolszyc: Otolińska – Chopina – Spółdzielcza – Piłsudskiego,
– w kierunku centrum: Otolińska – Chopina – Mickiewicza – 11 Listopada,
– w kierunku Radziwia/Włocławka: Otolińska – Chopina – Spółdzielcza – Piłsudskiego – Trasa Popiełuszki – Dobrzykowska – Kolejowa  – Portowa.

Fot. UMP
Jeszcze dziś pogoda może dać nam się we znaki. Jest ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że poniedziałek może przynieść nam nie tylko zachmurzone niebo. Możliwe są burze, opady deszczu, silny wiatr, a także grad.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad – uprzedzają meteorolodzy.

Ostrzeżenie dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego obowiązuje 25 maja od godz. 13.00 do 21.00. Prawdopodobieństwo prognozy – 80 proc.

Fot. Pixabay