Siedmiomilowy krok dla Płocka i regionu. II etap obwodnicy oddany do użytku [FOTO]

Drugi etap obwodnicy północno-zachodniej Płocka jest oddany do użytku. Inwestycja jest jedną z trzech części, które pozwolą usprawnić komunikację w mieście. A już na pewno wyprowadzą ciężki ruch z płockich ulic. Zatem będzie bezpieczniej i łatwiej przejechać przez miasto. Dziś oficjalnie otwarto drugi fragment całości. Miło zaczął się weekend w Płocku…

W otwarciu wzięło udział mnóstwo osób. Zjechali się motocykliści, mercedesy, rowerzyści, rolkarze czy osoby na hulajnogach. Swobodnie można powiedzieć, że było to fajne, piątkowe święto. Pierwsi kierowcy, którzy przejechali nową trasą otrzymali drobne upominki od płockiego ratusza. Kierowcom wręczał je prezydent miasta, życząc miłej jazdy nową trasą.

–  To strategiczna inwestycja drogowa, która będzie stanowić nowy kręgosłup komunikacyjny naszego miasta i zapewni wzrost bezpieczeństwa mieszkańcom. Trasa wyprowadzi transport z ładunkami niebezpiecznymi, a także odciąży centrum Płocka od ruchu aut osobowych, przez co obniży hałas i przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Trasa otwiera też nowe tereny inwestycyjne położone na północy miasta. Co ważne, pozyskaliśmy na tę inwestycje dofinansowanie z Unii Europejskiej – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, podczas konferencji prasowej.

Włodarz miasta kilkukrotnie dziękował Adamowi Struzikowi, marszałkowi województwa, wiceprezydentowi Jackowi Terebusowi i jego zespołowi, a także radnym, którzy wspierali budowę północno – zachodniej obwodnicy Płocka. – Przed nami jeszcze końcówka budowy trzeciego etapu – dodawał prezydent.

– Bardzo się cieszę, że tak sprawnie wydajemy środki unijne. Nowa trasa poprawi bezpieczeństwo w Płocku. Na pewno sprawi to wyprowadzenie ruchu z centrum miasta i poprawi warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Realizowaliśmy ten projekt w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Jest to nasz autorski projekt i pomysł na to aby w tej perspektywie i przyszłej poprzez ośrodki subregionalne i regionalne, takie jak Płock, Ciechanów, Ostrołęka, Siedlce i Radom realizować duże projekty rozwojowe dla całych grup powiatów – mówił z kolei Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

– To ważny dzień dla mieszkańców Płocka ale i samorządu województwa. To właśnie takie projekty zmieniają nasz region, dlatego z przyjemnością je dofinansowujemy. Przypomnę tylko, że od początku istnienia samorządu województwa przekazaliśmy do regionu płockiego ok. 1 mld zł z UE i  834 z budżetu Mazowsza. To duże wsparcie, ale najważniejsze, że przełożyło się na jakość i komfort życia mieszkańców – tłumaczył z kolei marszałek. – Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na otwarciu kolejnego etapu, bo pięknie to wygląda w tej chwili – inwestycja jest bardzo sprawnie realizowana – podkreślał.

Drugi odcinek obwodnicy Płocka, który ciągnie się od ronda na ul. Otolińskiej do ulicy Bielskiej zatem jest przejezdny i użytkownicy ruchu drogowego mogą z niego korzystać. Prace przy II etapie obwodnicy zaczęły się we wrześniu 2016 roku, a skończyły w pierwszych dniach maja 2018 roku, 19 lipca Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o dopuszczeniu tego odcinka do użytkowania.

– Dokładnie 18 maja złożyliśmy dokumentację do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, jednak służby wojewody mają dość ograniczone zasoby ludzkie. Tam jest raptem dwóch inspektorów, którzy realizują tego typu zadania na całe województwo. W efekcie rzeczywiście czekaliśmy dwa miesiące na kontrole, ale po tej kontroli sprawy u nas nabrały szybkiego tempa. Jednego dnia została wydana decyzja, następnego dnia w Płocku już zrobiliśmy otwarcie trasy. My tu w Płocku nie zwlekamy ani chwili – odpowiadał nam prezydent Andrzej Nowakowski na pytanie, które często zadawali nam czytelnicy, czyli – dlaczego tak długo trwa oddanie do użytku drogi, która już jest gotowa?

II etap obwodnicy to łącznie ponad 7,2 km nowych dróg (długość głównej drogi – 2,7 km, – długość dróg serwisowych wraz z sięgaczem do ul. Otolińskiej – 3,6 km, długość łącznic – 830 metrów), które łączą się z węzłem „Bielska” – czyli dwoma wiaduktami: drogowym, po którym przebiega ul. Bielska i kolejowym. Wiadukt kolejowy ma ponad 39 metrów długości i ponad 8,6 m szerokości, a wiadukt drogowy – 37 metrów długości i 17,80 m szerokości. Koszt inwestycji to 37,5 mln zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020 wyniosło 30,1 mln zł.

Fot. Dariusz Bógdał oraz Lena Rowicka.
Unikatowy tatuaż zupełnie za darmo! Nietypowa akcja na Polish Hip-Hop Festiwal

Kilka dni temu informowaliśmy m.in. o tym, że zamknęliśmy tegoroczny line-up. 2-4 sierpnia w Płocku wystąpi rekordowa liczba aż 77 wykonawców na trzech różnych scenach. Tym razem przychodzimy z miłą niespodzianką dla uczestników festiwalu związanych z naszym eventem – czytamy w informacji od PHHF. 
Przygotowaliśmy kilka dodatkowych atrakcji. O części z nim poinformujemy przed rozpoczęciem imprezy. Dzisiaj chcemy pochwalić się pierwszą z nich. Uczestnicy tegorocznego Polish Hip-Hop Festival będą mogli zrobić sobie bezpłatnie pamiątkowy tatuaż z motywem związanym z tegorocznym festiwalem – informują organizatorzy festiwalu.
Festiwalowicze będą mogli wybierać z kilku wzorów przygotowanych przez najlepszych lokalnych tatuatorów. Tatuaże zostaną profesjonalnie wykonane w sterylnych warunkach przez załogę z płockiego Studia Tatuażu Family Ink. To wszystko odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w kameralnej księgarni Czerwony Atrament, która znajduje się przy ulicy
Synagogalnej 4, w centrum Płocka, 10 minut od terenu imprezy.
Więcej szczegółów znajdziecie we wszystkich linkach, które udostępniamy poniżej. 
https://www.youtube.com/watch?v=DveS_BfIjtY&feature=youtu.be

Miejsce: Czerwony Atrament, Płock, ul. Synagogalna 4; 3 i 4 sierpnia, godz. 12.00 – 17.00. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy.

Przed wykonaniem tatuażu należy zapoznać się z poniższym regulaminem i zaakceptować jego treść.

 Regulamin:

* Klient zobowiązany jest do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu. 
* Wykonujemy tylko wymienione wzory związane z Polish Hip-Hop Festival 2018. 
* Nie wykonujemy zabiegów osobom będącym pod wpływem alkoholu i środków odurzających. 
* Wykonujemy tatuaże wyłącznie osobom pełnoletnim. Osoba niepełnoletnia może zostać poddana zabiegowi wyłącznie za zgodą osobistą rodziców bądź opiekunów prawnych.
* Wzory nie podlegają zmianie i modyfikacji. 
* Podczas wykonania tatuażu zabrania się przebywania osób towarzyszących. 
* Przed przystąpieniem do tatuowania należy wypełnić i podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań. 
* Klient jest zobowiązany do powiadomienia tatuatora o swoim stanie zdrowia i ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych informacji o stanie zdrowia, nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne komplikacje. 
* Możemy odmówić wykonania tatuażu bez podania przyczyny. 
* Obowiązuje bezwzględny zakaz dotykania przedmiotów służących do wykonywania tatuażu. 
* Zapewniamy sterylność narzędzi i materiałów używanych do wykonania zabiegu. 
* Po wykonaniu zabiegu tatuażu należy bezwzględnie stosować się do otrzymanych instrukcji. 
* Nie ponosimy odpowiedzialności za nieprzestrzeganie zasad pielęgnacji podczas procesu gojenia tatuażu.
* Akceptując regulamin klient wyraża zgodę na zdjęcia wykonanego na nim tatuażu i umieszczenie go na stronach internetowych studia. 
* Wykonanie tatuażu jest zabiegiem nieodwracalnym. Przed przystąpieniem do zabiegu prosimy o rozwagę.
Jeszcze informacji można znaleźć na stronie internetowej oraz oficjalnych kanałach social media.
Polish Hip-Hop Festival:
WWW:  http://plhhfestival.pl/
Facebook:  https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival
Instagram:  https://www.instagram.com/polishhiphopfestival/
Family INK Płock:
Facebook:  https://www.facebook.com/familyinkplock/
Instagram:  https://www.instagram.com/familyinkplock/
Czerwony Atrament:
WWW:  http://www.czerwonyatrament.com/
Facebook:  https://www.facebook.com/czerwonyatrament/
Instagram:  https://www.instagram.com/czerwonyatrament/
Fot. Materiały prasowe organizatora.
Dwa nowe sklepy w Galerii Mazovia. Dwa kolejne salony zapowiadają otwarcie

Powiększyło się grono najemców w galerii handlowej Mazovia. Otwarto nowy sklep sportowy Cliff Sport oraz punkt usługowy Mister Minit.

Cliff Sport oferuje ubrania i akcesoria najpopularniejszych marek sportowych, natomiast Mister Minit posiada szeroką ofertę usług, m.in.: naprawę obuwia, dorabianie kluczy czy grawerowanie. Jednak to nie wszystko. Już wkrótce otwarcie swoich salonów w Galerii Mozovia zapowiadają Factory, który zaoferuje odzież Calvina Kleina i Tommy’ego Hilfigera oraz bawialnia Fikołki.

Fot. Galeria Mazovia.
Nie będzie można przejechać ulicą Łukasiewicza. Przebudowa skrzyżowania

W czwartek 19 lipca drogowcy zamkną częściowo skrzyżowanie ulicy Łukasiewicza z Tysiąclecia i Miodową. Nie można będzie przejechać ulicą Łukasiewicza – informuje biuro prasowe ratusza.

Ruch z ul. Tysiąclecia w ul. Miodową oraz w przeciwnym kierunku będzie odbywać się normalnie. Możliwy będzie też przejazd przez skrzyżowanie ul. Łukasiewicza i ul. Hermana. Autobusy KM, które poruszały się al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza pojadą ul. Bielską i Tysiąclecia. Prace na skrzyżowaniu potrwają do końca sierpnia.

– Przebudowa skrzyżowania ulic: Tysiąclecia, Łukasiewicza i Miodowej jest elementem większej inwestycji, w ramach której budujemy jeszcze drogę rowerową wzdłuż ulic: Tysiąclecia i Mickiewicza. Całe to przedsięwzięcie zaś jest jednym z pięciu części programu mobilności miejskiej, w ramach którego trwa już także przebudowa ulicy Łukasiewicza, trwa również budowa parkingu przy ulicy Bielskiej – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego urzędu miasta.

– Ustawionych zostało 40 nowych wiaty przystankowych, a także trwa produkcja 25 autobusów hybrydowych, które powinny przyjechać do Płocka w sierpniu – dodaje.
Będą kary dla kiboli za zachowanie na stadionie. Co jest zabronione?

Oprawa meczowa na stadionie to m.in. rozwinięcie flagi kibiców – sektorówki. Jeżeli jednak sektorówka będzie utrudniała identyfikacje „kiboli” łamiących prawo, osoby trzymające flagę mogą zostać ukarane.  

Przed nami jesienna runda rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Na stadionach w całym kraju rozgrywane będą mecze piłki nożnej. W Płocku kibicować będziemy naszej Wiśle Płock. Każdy mecz to dla kibiców sportowe święto, niestety praktyka pokazuje, że oprócz kibiców dopingujących swoją drużynę, na stadion przychodzą osoby, których zachowanie ma niewiele wspólnego z kibicowaniem. Osoby te przychodzą na mecz, aby świadomie łamiąc prawo, zakłócić przebieg spotkania. Wielokrotnie są to również osoby, które to prawo łamią nieświadomie. Brak znajomości prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej za jego łamanie.

Przed czekającymi płockich kibiców spotkaniami Wisły Płock w rundzie jesiennej, płoccy policjanci przypominają, że zachowanie na stadionie podczas meczu reguluje Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z tą Ustawą, wnoszenie materiałów pirotechnicznych na stadion jest zabronione. Ustawa określa również kary za zachowanie powodujące utrudnianie lub uniemożliwienie rozpoznania „kiboli” łamiących prawo. Takim zachowaniem jest m.in. trzymanie tzw. sektorówki, w celu umożliwienia schowania się pod nią osób lekceważących i łamiących przepisy prawa.

Po ostatnich spotkaniach Wisły, zarówno osoby, które używały wyrobów pirotechnicznych, jak i osoby trzymające sektorówkę w celu umożliwienia schowania się pod nią, usłyszały zarzuty i zostały ukarane przez sąd karami finansowymi oraz zakazami wstępu na mecze.

Każdy mecz piłki nożnej to piłkarskie święto, każde święto kojarzy się nam wszystkim z wspaniałą, wręcz doniosłą atmosferą, zatem warto postarać się, aby każdy mecz Wisły Płock był prawdziwym świętem, pozbawionym chuligańskich wybryków czy wręcz zachowań przestępczych.

Info: Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku.
Ricardinho znów piłkarzem Wisły! Jest też nowy bramkarz

Wczoraj bramkarz – Marcel Zapytowski, dziś Ricardo Cavalcante Mendes – znany jako Ricardinho – dołączyli do Nafciarzy. Z Wisłą Płock bramkarz związał się kontraktem na rok, a 28-letni Brazylijczyk na dwa lata.  

Ricardinho na świat przyszedł 4 września 1989 roku w Sao Paulo. Piłkarz mierzący 175 cm wzrostu w przeszłości występował już w Polsce i reprezentował kolejno barwy Bogdanki Łęczna, Wisły Płock oraz Lechii Gdańsk. W drużynie Nafciarzy gracz z Ameryki Południowej zagrał w 34 meczach, w których zdobył 12 bramek i zanotował 3 asysty. Dzięki temu w sezonie 2011/2012 został najlepszym snajperem zespołu.

Lechię opuścił na rzecz Sheriffa Tiraspol i właśnie w Mołdawii spędził największą część dotychczasowej kariery, gdzie świętował też największe drużynowe oraz indywidualne sukcesy i występował w europejskich pucharach. Do nich zaliczają się chociażby dwa tytuły króla strzelców ligi mołdawskiej. Sezon 2017/2018 zakończył mając na koncie w sumie 21 występów i 1 165 minut na boisku, w czasie których strzelił jednego gola.

Z kolei Marcel Zapytowski podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock. Umowa 17-letniego bramkarza obowiązywać będzie do 30 czerwca 2020 roku.

Zapytowski to urodzony 8 stycznia 2001 roku w Płocku wychowanek naszego klubu, który z drużyną Wisły rozpoczął przygotowania do sezonu 2018/2019. W poprzednich rozgrywkach występował jeszcze w wojewódzkiej lidze juniorów młodszych regionu płockiego i zagrał w 19 meczach, w których puścił 22 bramki i aż jedenaście razy zachował czyste konto.

Młody zawodnik w czasie letniego okresu przygotowawczego przed startem ekstraklasy wystąpił natomiast w sparingach z ŁKS-em Łódź (1:3), Pogonią Siedlce (4:2), Koroną Kielce (3:0) oraz Stomilem Olsztyn (2:0) i pokazał się w nich z dobrej strony, co poza kontraktem zaowocowało włączeniem do kadry pierwszego zespołu. Marcel zostanie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy i będzie występował z numerem 29.

Źródło i fot: Wisła Płock.

 
Biesiada Kasztelańska – uczta muzyczna i kulinarna! Już w niedzielę w Płocku

To prawdziwa perełka wśród imprez tego lata. Biesiada Kasztelańska odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 lipca, na Stadionie Miejskim w Płocku. Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 15:00 występem Czadomana. Na scenie zobaczymy jeszcze M-Power, Cover Band, Stachursky’ego i zespół Kombii. Biesiada Kasztelańska to także konkursy, dodatkowe atrakcje i… grillowanie z Mateuszem Gesslerem.

Biesiada Kasztelańska odbędzie się na Stadionie Miejskim w Płocku. Marka Kasztelan podjęła się niełatwego zadania. Chce bowiem ugościć mieszkańców Płocka i okolic w tradycyjnie polskim stylu, zapewniając im świetną muzykę oraz organizując strefę kulinarną, która zachęca do wspólnego grillowania i smakowania. Na scenie zobaczymy: Czadomana, zespoły Cover Band, M-Power, Stachursky’ego i gwiazdy wieczoru: Kombii. Podczas wydarzenia odbędzie się również wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek, które rozpoczną się tuż po oficjalnym otwarciu imprezy. Warto więc pojawić się zgodnie z planowanym rozpoczęciem, czyli o godz. 15.00, żeby nie przepuścić szansy udziału i wygranej w organizowanych wydarzeniach.

Grillowanie z Mateuszem Gesslerem

Obok znakomitych koncertów ważnym punktem wydarzenia jest konkurs kulinarny, przeprowadzony pod okiem samego Mateusza Gesslera. W kilku rundach zawodnicy będą musieli sprostać bardzo smacznym zadaniom. Zwycięzca otrzyma tytuł Kasztelańskiego Mistrza Grillowania i to z rąk samego mistrza. Co ważne dla miłośników gotowania – a bardziej grillowania – Kuchmistrz podczas konkursu, sam będzie udzielał ważnych wskazówek i porad kulinarnych. Sezon grillowy potrwa jeszcze dobry miesiąc, warto więc posłuchać i wypróbować samemu zasłyszane triki.

Biesiada Kasztelańska zdecydowanie wyróżnia się na tle letnich imprez muzycznych. Zapewnia bowiem świetną zabawę i rozrywkę zarówno na scenie jak i obok niej. 22 lipca Stadion Miejski w Płocku będzie z pewnością najbardziej gorącym miejscem w Polsce. Nie może Ciebie tutaj zabraknąć! Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Browar Kasztelan – Biesiady.
Drożej za przejazd taksówką w Płocku. Jedna z korporacji już podniosła ceny, która?

Rosną ceny paliwa i koszty utrzymania samochodów, zatem korporacje taksówkowe w naszym mieście także biorą się za podwyżki. Jeżeli jeździcie taksówkami, najpierw warto się upewnić, że za przejechanie tego samego odcinka trasy, zapłacicie tyle samo co dotychczas. 

Zmuszeni przez sytuację gospodarczą, jako pierwsza korporacja zrobiło to Radio Taxi Eska z 1,8 zł na 2,2 zł za 1 km. – Nikt mnie nie uprzedził, jechałam tą samą trasą co zwykle i wyszło mi coś za dużo. Dopytałam kierowcę o co chodzi i poinformował mnie, że podnieśli ceny – żali się płocczanka. 

W korporacji poinformowano nas, że cena za kilometr została podniesiona, ale za tzw. “trzaśnięcie drzwiami” pozostaje nie zmieniona. Jest to 6 zł, jak w innych, płockich korporacjach. 

Od 6 lat nie było podwyżek cen w naszej korporacji za jeden przejechany kilometr – tłumaczy nam Grzegorz Borowski, właściciel Radio Taxi Eska. – Dla naszych stałych klientów przewidujemy rabaty, które na pewno nie pozwolą im odczuć podwyżki – podkreśla. Podczas telefonicznej rozmowy informuje nas również, że wszystkie korporacje, które działają w Płocku, planują podniesienie cen za kilometr jazdy taksówką. 

Sezon na podwyżki w naszym kraju trwa w najlepsze, co widać po zmianie cen w płockiej korporacji taksówkowej. Pozostaje zadać sobie pytanie – co będzie następne, z której strony Polacy zostaną uderzeni po kieszeni? 
Nie załatwisz spraw związanych z dowodem osobistym. Awaria systemu

– Z powodu awarii systemu Źródło dziś wystąpią utrudnienia w sprawach związanych z dowodami osobistymi i meldunkami – informuje biuro prasowe płockiego ratusza.

Program Źródło obsługuje System Rejestrów Państwowych, czyli m.in. rejestr PESEL, ewidencję dowodów osobistych i akt stanu cywilnego. Wprowadziło go Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które teraz pracuje nad usunięciem awarii.

 
Bum inwestycyjny trwa, ale… nie samą pracą człowiek żyje. Dzieje się w Słupnie [FOTO]

Wydawać by się mogło, że sezon urlopowy trwa w najlepsze, nie widać tego jednak w gminie Słupno. Trwa tam prawdziwy bum inwestycyjny. Jedne prace się kończą, inne zaczynają. Władze gminy podpisują umowy na kolejne przedsięwzięcia, których efektem końcowym jest ułatwienie życia mieszkańcom. 

W pierwszych dniach lipca wykonawca nowej sali sportowej w Liszynie przejął od Urzędu Gminy dokumentację techniczną i plac budowy. – Nową salę zaplanowano na terenie zielonym tuż za głównym budynkiem szkoły, od strony ulicy Wawrzyńca Sikory. Oprócz sali, bardzo potrzebnej uczniom miejscowej szkoły, zaplanowano także instalacje wewnętrzne, chodniki oraz parking – zdradza nam szczegóły inwestycji Agnieszka Ruclak, zastępca wójta gminy Słupno. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wykonawca zakończy prace do 30 czerwca 2019 roku. Koszt budowy to bez mała 1,5 mln zł.

Powoli kończy się także budowa drogi Mirosław – Stare Gulczewo. Na całym odcinku została ułożona pierwsza warstwa asfaltu. Trwają prace przygotowawcze do ułożenia kolejnych warstw masy bitumicznej. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na ostatni dzień lipca tego roku, czyli za przysłowiową chwilę mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej drogi.

Nie można pominąć też faktu, że na terenie gminy trwa przebudowa drogi gminnej Płock – Rydzyno wraz z infrastrukturą – Etap I. W ubiegłym tygodniu pracownicy firmy, która jest wykonawcą robót, układała pierwszą warstwę masy asfaltowej. Inwestycja obejmuje odcinek 1560 metrów wraz z budową odwodnienia i oświetlenia. Umowa przewidywała zakończenie prac do 31 sierpnia 2020 r. – Jest to kolejna inwestycja na naszym terenie, której termin zakończenia udało nam się przesunąć o kilkanaście miesięcy. W tym przypadku, dzięki aneksowi, który podpisałem, prace będą trwały o 15 miesięcy krócej. Mają zakończyć się 31 maja 2019 roku – podkreśla włodarz gminy w rozmowie z nami.

W poniedziałek 9 lipca 2018 r. w urzędzie gminy podpisano umowę w sprawie pierwszego etapu budowy ulicy Klonowej w Słupnie. Zostanie tam położona nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik. Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę prawie 1,8 mln zł. W imieniu wykonawcy umowę podpisała Elżbieta Wasek, a ze strony urzędu gminy – zastępca wójta Agnieszka Ruclak oraz skarbnik Beata Łapiak. –  Rozpoczęcie inwestycji powinno nastąpić na przełomie lipca i sierpnia. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja celem przekazania jej wykonawcy – wyjaśnia nam wicewójt gminy. – Zakończenie tej budowy przewidziane jest na 31 marca 2019 roku – dodaje.

We wtorek, 10 lipca, w tutejszym urzędzie gminy podpisano kolejną umowę. Tym razem dotyczy ona zrealizowania pierwszego etapu bardzo dużej inwestycji pn. „Arkadia Mazowiecka – Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Borowiczki Pieńki – Liszyno ( ul. Piastowska ) wraz z infrastrukturą – Rozwój infrastruktury drogowej”. Umowa opiewa na kwotę ponad 4,5 mln zł.

Na terenie gminy trwa budowa II etapu ul. Pocztowej. Z tego też powodu występują utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku ul. Pocztowej i ul. Bocianiej. Za co inwestorzy oraz wykonawcy przepraszają mieszkańców. – Mamy nadzieję, że mieszkańcy to rozumieją – mówi Agnieszka Ruclak. – To bardzo duża inwestycja, obejmuje między innymi budowę kanalizacji deszczowej w ulicach Pocztowej, Orlej i Bocianiej – wymienia wicewójt gminy.

Nie samą pracą człowiek żyje…

Ochotnicza Straż Pożarna w Mijakowie obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w ostatni dzień czerwca przy remizie strażackiej odbyła się uroczystość, podczas której odznaczono zasłużonych druhów. Odsłonięto również tablicę pamiątkową ufundowaną przez wójta gminy Słupno Marcina Zawadkę. Jubileusz połączony był z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez ukazanie historii jednostki, a także sprzętu pożarniczego będącego w zasobach OSP w Mijakowie.

Ciekawe wakacje

Od 2 lipca trwają półkolonie dla dzieci z gminy Słupno. W każdym tygodniu lipca z oferty skorzysta 30 bardzo młodych mieszkańców gminy. Dzieci w wieku 6-12 lat w czasie wakacji będą miały ciekawe zajęcia w szkole w Słupnie. Pierwszy turnus upłynął uczestnikom półkolonii pod hasłem – Tydzień Francuski. W ofercie wakacyjnej dla najmłodszych uczniów jest też sporo wyjazdów, np. do Żelazowej Woli, parku zabaw, a także zajęcia sportowe.

Dotychczas dzieci odwiedziły Urząd Gminy i zobaczyły pracę urzędników od tzw. kuchni. Zastępca wójta Agnieszka Ruclak oprowadziła kolonistów po urzędzie, opowiedziała, czym się zajmują radni i urzędnicy, był także słodki poczęstunek. Dodajmy, że rodzice płacą jedynie za wyżywienie (10 zł za drugie śniadanie i obiad). Dzieci z Gminy Słupno uczestniczące w półkoloniach, zobaczyły także pracę radiowców. Odwiedziły nowoczesne studio płockiego radia RPL FM. Co niektóre dzieciaki wcieli się w role dziennikarzy. Trzeba przyznać, że przy radiowym mikrofonie czuły się, jak rybki w wodzie.

Wszystkie wydarzenia i postęp prac przy inwestycjach możecie śledzić na gminnym Facebooku, w wiadomościach Słupno – Informacje. A o tych najciekawszych i najważniejszych przeczytacie w najnowszym wydaniu Głosu Słupna.

Fot. Urząd Gminy Słupno.