Jazz dla przyjaciół

Jak co roku, w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, w płockim MDK-u odbędzie się koncert z cyklu „Noc jazzowa dla przyjaciół”.

W piątek, o godz. 19 w płockim MDK-u zagra zespół Marcin Bachorski Trio. Po koncercie odbędzie się jam session. Wstęp, jak na wszystkie imprezy w MDK-u jest wolny.

Marcin Bachorski – kompozytor, wykonawca, gitarzysta jazzowy.Studiował z gitarzystą zespołu Janusza Stokłosy (Buffo) – Zbyszkiem „Dziubkiem” Dziubińskim oraz pianistami Marcinem Małeckim i Mirosławem Feldgeblem, a następnie z legendą gitary jazzowej Tony’m Romandini w Vanier College. Dostał się na studia magisterskie w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku 2013 roku prowadzi trio jazzowe, które głównie na scenach warszawskich, ale też w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Bytomiu i Gorzowie Wielkopolskim. Poza Polską koncertował w Kanadzie, Belgii i Hiszpanii. Współpracował z legendarną już reggaeową formacją DAAB (Wianki, Polsat), Marią Sadowską (SONY), grupami Szwagierkolaska, Balkan Electrique (Jarocin).

Jacek Prokopowicz – organista (Hammond), pianista, kompozytor. Współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną (koncerty), kontrabasistą Piotrem Rodowiczem, perkusistą Adamem Lewandowskim, harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim, Wojciechem Waglewskim (na płycie Hey Jimi, oraz we wspólnym koncercie w programie 3 Polskiego Radia emitowanym na żywo), Indios Bravos (płyta Peace). Trasy koncertowe z bluesmanami: Kalif Wailin’ Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts, Chaz de Paolo. Obecnie gra z zespołami: Back To The Ocean, JJL Trio (blues, rock), Marcin Bachorski Trio (jazz).

Krzysztof Kwiatkowski – perkusista. W roku 2008 ukończył Wydział Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie u prof. Czesława Bartkowskiego. Mimo młodego wieku nagrał już kilka płyt, m.in. z  Marcinem Różyckim, Izabelą Kopeć, Heksa Band, nagrywał też dla Zbyszka Wielanka . Grał m.in. z Piotrem Rodowiczem, Wojciechem Pulcynem, Mariuszem Fazi Mielczarkiem, Barry Solone, Andrzejem Rosiewiczem, Zbigniewem Jakubkiem, Piotrem Lemańskim, Oktawią Kawecką, Maciejem Strzelczykiem.