„Ja, radny … oświadczam, że uzyskałem mandat radnego Rady Miasta Płocka wyłącznie dzięki zaufaniu płocczan”. Oświadczenie tej treści składali wszyscy radni uczestniczący w pierwszej po wyborach sesji Rady Miasta.
Podczas sesji inaugurującej kolejną kadencję płockiego samorządu, każdy z radnych składał ślubowanie. Złożył je również Andrzej Nowakowski, wybrany na prezydenta już w pierwszej turze. Stary-nowy prezydent podkreślił, że podczas jego pierwszej kadencji w mieście zaszło wiele zauważalnych zmian.
– Płocczanie mają nowe tereny do rekreacji, ścieżki rowerowe, siłownie pod chmurką. Kierowcy oszczędzają czas, poruszając się sprawniej po przebudowanych drogach – mówił Andrzej Nowakowski. – Dotychczasowe zmiany nie byłyby możliwe, gdyby nie płocczanie. To oni są największym kapitałem naszego miasta.
Przypominając budowę wiaduktu na Piłsudskiego, pierwszego odcinka obwodnicy, nowych przedszkoli czy obiektów sportowych, zapowiedział jednocześnie modernizację starych przedszkoli, powstanie Domu Seniora, modernizację dróg osiedlowych, budowę kolejnych ścieżek rowerowych oraz stworzenie systemu roweru miejskiego, rozbudowę szpitala miejskiego, modernizację nabrzeża wiślanego, zagospodarowanie Sobótki.
Nie było głosów sprzeciwu podczas wyboru przewodniczącego rady. Został nim pełniący tę funkcję już wcześniej Artur Jaroszewski z Platformy Obywatelskiej. Radni Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że prezydium rady powinno składać się z trzech osób – przewodniczącego i dwóch jego zastępców. Większość uważała jednak, że zastępców powinno być – jak do tej pory – trzech. Wybór padł na pełniących już tę funkcję Tomasza Korgę (PiS) i Wojciecha Hetkowskiego (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz debiutującą w tej roli Małgorzatę Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sekretarzem rady pozostał Tomasz Maliszewski (PO).
Przytoczone na początku oświadczenie, składane przez każdego z radnych, wiązało się z informacją w sprawie korupcji wyborczej. Wniosek w sprawie oświadczenia złożyła Wioletta Kulpa.