Vive liderem, Kolding drugi, czyli jak grali rywale w grupie B

Poza Orlen Wisłą odbyły się dwa spotkania w grupie B, Velux EHF Ligi Mistrzów. Vive Targi Kielce zmierzyły się z Dunkierką HB Grand Littoral, a KIF Kolding Kopenhaga rozegrał mecz z FC Porto Vitalis.

Szczypiorniści Vive Targów pokonali Dunkierkę, aż dziesięcioma golami, jednak wynik nie odzwierciedla tego co działo się w hali przy ul. Bocznej w Kielcach. Podopieczni Bogdana Wenty bardzo długo męczyli się z francuzami i właściwie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania odskoczyli i zapewnili sobie zwycięstwo w tym meczu. Wcześniej kielczanie nie mogli być pewni dwóch punktów, bo nawet gdy odskakiwali na dwie lub trzy bramki, momentalnie Dunkierka odrabiała straty. Ostatecznie Vive pewnie pokonało wicemistrzów Francji 33:23 (15:11).

W spotkaniu pomiędzy KIF Kolding, a my niespodzianki. Faworyt z Kopenhagi bardzo pewnie od pierwszych minut uzyskał kilku bramkową przewagę, której nie oddał już do końcowego gwiazdka. Ostatecznie Kolding pokonał Porto 25:20 (15:10).

Wyniki 1. kolejki grupy B:

Orlen Wisła Płock – THW Kiel 33:34 (14:14), Vive Targi Kielce – Dunkierka HB Grand Littoral 33:23 (15:11), KIF Kolding Kopenhaga – FC Porto Vitalis 25:20 (15:10)