Sannicki pałac otwiera się dla najmłodszych

kleks2_14_11

Uroczyste otwarcie odrestaurowanego pałacu w Sannikach odbyło się już jakiś czas temu. Teraz jednak ten wspaniały obiekt otwiera swe podwoje również dla najmłodszych.

W piątek, 14 listopada o 17.00 rozpocznie się „Akademia Pana Kleksa”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest niestrudzone Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Piątkowe popołudnie w sannickim pałacu upłynie dzieciom nie tylko na oglądaniu spektaklu opartego na doskonale wszystkim znanej bajce Jana Brzechwy, ale również na hecach z piosenką, zabawami i tańcem. Nie zabraknie również ciekawych konkursów. Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, aby poznać najważniejsze bajkowe postaci: Adasia Niezgódkę, Golarza Filipa, dr. Pai-Chi-Wo oraz samego Ambrożego Kleksa.

Nie zbraknie również okazji do wspólnego śpiewania. Jak to w „Akademii Pana Kleksa” bywa, nie zabraknie takich hitów jak „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka” , „Na wyspach Bergamutach”. Śpiewać z wykonawcami będą mogły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i opiekunowie. Wstęp do pałacu w piątek o 17.00 jest wolny.