Muzycznie uczczą rocznicę niepodległości

image_pdfimage_print

Znane pieśni żołnierskie „Wojenko, Wojenko”, Przybyli ułani pod okienko”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” wypełnią program koncertu „My, pierwsza brygada”. Ale obok nich usłyszeć będzie można również song Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”.

W koncercie, którym Płocka Orkiestra Symfoniczna uczcić zamierza rocznicę odzyskania niepodległości, wystąpią Damian Aleksander, Łukasz Talik I Edyta Krzemień. Za pulpitem dyrygenckim stanie Sławonir Chrzanowski. Płoccy symfonicy zapraszają do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej we wtorek, 11 listopada o 19.00.

Damian Aleksander to nie tylko świetny śpiewak, ale również ceniony aktor telewizyjny I teatralny. Już w czasie studiów debiutował w gdyńskim Teatrze Muzycznym. Od 14 lat związany jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Występował w doskonale przyjętych przez publicznośćmusicalach: „Miss Sajgon”, „Grease”, „Koty” i wielu innych.

Łukasz Talik jest wokalistą, ale też aktorem musicalowym i dubbingowym. Żeńskie partie wokalne wykonywa będzie studentka wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Edyta Krzemień, solistka Teatru Muzycznego Roma, występująca między innymi w „Miss Sajgon” i „Cats” oraz w thrillerze muzycznym „Sweeney Todd” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi znany i ceniony zarówno w Polsce, jak i zagranicą dyrygent Sławomir Chrzanowski, znany między innymi z poprowadzenia prawykonań dzieł Bogusława Schaeffera, Andrzeja Dziadka i Gheorge Zamfira.