Siedlczanki rozstrzelane

terminarz_Plock

Doskonale spisały się piłkarki Królewskich w meczu inaugurującym rundę wiosenną. Płocczanki rozgromiły w Siedlcach tamtejszą Pogoń 7:0. Aż cztery bramki dla pomarańczowych zdobyła Dominika Przybyszewska.

Płocczanki zainaugurowały wiosenną rundę mazowieckiej trzeciej ligi w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy stale padającym deszczu. Nie przeszkodziło to im jednak w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Zawodniczki z Płocka błyskawicznie zdominowały przebieg wydarzeń na placu gry. Nie minęło jeszcze pięć minut, a prowadziły już 2:0 po bramkach Angeliki Materek i Dominiki Przybyszewskiej.

Próba łapania Królewskich na spalonego nie udała się miejscowym – trzeciego gola zdobyła Dagmara Świt.

Przyjezdne zdecydowanie dominowały na boisku, co chwilę przeprowadzając efektowne akcje. Brakowało jednak ich wykończenia. W jednej z sytuacji pomogły Królewskim siedlczanki, strzelając bramkę samobójczą. Ostatniego gola w pierwszej połowie zdobyła Dominika Przybyszewska, przerzucając piłkę nad interweniującą bramkarką.

Po zmianie stron zawodniczki Pogoni wyraźnie straciły chęć do gry, totalnie oddając inicjatywę płocczankom, które dość szybko podwyższyły prowadzenie po strzale Angeliki Materek. Wynik meczu ustaliła Dominika Przybyszewska, po raz czwarty wpisując się na listę strzelców.Gdyby Królewskie wykorzystały chociaż część z sytuacji, które stworzyły sobie w końcowej części meczu, zakończyłyby go wynikiem dwucyfrowym.

Płocczanki udowodniły w Siedlcach, że są solidnie przygotowane do rozgrywek. Wprawdzie przegrały mecze kontrolne, ale rywalizowały z czołówką drugiej ligi i z męską ekipą Sparty Mochowo. Pomarańczowe są przygotowane do gry tak, że większość z nich może z powodzeniem grać na kilku pozycjach. A to powinno procentować w lidze.

MKS Pogoń Siedlce – KS Królewscy Płock 0:7 (0:5)

Bramki: Materek 2 (2. i 55.), Przybyszewska 4 (4., 15., 40. i 55.) oraz Świt (27.)

KS Królewscy: Kopacz, Lisiewska, Wojtkowska, Przybysz, Majerowska, Stradomska, Świt, Materek, Przybyszewska, Nowak, Hućko