Kosztowna wpadka w Chojnicach

Swoje mecze w 15. kolejce wygrały Termalica, Zagłębie i Olimpia. Wisła tymczasem zaledwie zremisowała na wyjeździe z Chojniczanką, spadając na czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Termalica długo męczyła się w Niecieczy z Bytovią, ale w 82. minucie Dariusz Jarecki zdobył bramkę na wagę trzech punktów dla miejscowych. Zagłębie Lubin w Łodzi ograło tamtejszy Widzew 3:0 po golu Aleksandra Kwieka z rzutu karnego i dwóch bramkach Krzysztofa Piątka. Olimpia Grudziądz wygrała na wyjeździe z GKS-em Tychy 1:0 dzięki bramce Arkadiusza Aleksandra. Wisła tymczasem musiała zadowolić się remisem 1:1 w wyjazdowym meczu z Chojniczanką.

Spotkanie w Chojnicach rozpoczęło się dość niemrawo. Ona zespoły grały tak, jakby nastawiły się przede wszystkim na zabezpieczeniu drogi do własnej bramki, a dopiero w drugiej kolejności myślały o szukaniu okazji do zdobycia gola.

Kiedy optyczną przewagę zaczynali uzyskiwać miejscowi, na akcję ofensywną zdecydowali się podopieczni trenera Marcina Kaczmarka. Dimitar Iliew idealnym podaniem obsłużył Krzysztofa Janusza, który popisał się fantastycznym strzałem wprost w okienko.

Radość płocczan nie trwała jednak długo. Tuż po zdobyciu bramki Wisła ruszyła do przodu, w poszukiwaniu okazji do podwyższenia wyniku. Niestety, wywalczyła jedynie rzut rożny. Stały fragment gry został jednak rozegrany tak fatalnie, że miejscowi wyprowadzili kontratak, zakończony dośrodkowaniem Marka Gancarczyka w pole karne i główką Rafała Siemaszki, po której Seweryn Kiełpin musiał wyciągać piłkę z siatki.

Tuż po przerwie, co zdarza się niezwykle rzadko, trener Marcin Kaczmarek dokonał podwójnej zmiany. Patryk Stępiński zastąpił Łukasza Kacprzyckiego, a Piotr Ruszkul zajął miejsce Marcina Krzywickiego. Wisła stwarzała sobie w drugiej połowie kolejne okazje, ale żadnej nie potrafiła wykorzystać. Tymczasem blisko szczęścia byli miejscowi. Na szczęście nikt nie zdołał przeciąć lotu piłki zagranej wzdłuż bramki przez Rafała Siemaszkę.

Remis w Chojnicach strącił Wisłę z trzeciego na czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Płocczanie po piętnastu kolejkach tracą do Termaliki i Zagłębia po trzy punkty, a do Olimpii – jeden.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock (1:1) 1:1

Bramki: Siemaczko (30.) dla Chojniczanki i Janus (26.) dla Wisły

Chojniczanka: Misztal – Pietruszka, Kieruzel, Markowski, Chyła – Iwanicki (70. Lisowski), Czerwiński, Feciuch, Gancarczyk, Zawistowski – Siemaszko (83. Radler)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański – Góralski, Wlazło, Janus, Kacprzycki (46. Stępiński) Iliew (84. Lebedyński) – Krzywicki (46. Ruszkul)

Żółte kartki: Siemaszko, Kieruzel, Iwanicki (Chojniczanka), Sielewski, Stępiński, Stefańczyk (Wisła)

Sędzia: Marcin Szczerbowicz