Nafciarze walczyli dzielnie, ale polegli

W słynnej Palau Blaugrana Wisla stoczyła pełen emocji pojedynek z legendarną Barceloną. Gospodarze wygrali różnicą pięciu bramek, ale podopieczni trenera Manolo Cadenasa nie muszą wstydzić się swojej postawy.

FC Barcelona zagrała bez Siarheia Rutenki i Victora Tomasa, Wisła zagrała osłabiona brakiem Mariusza Jurkiewicza i Miljana Pusicy. Wyrównane siły? Nie do końca, bo Katalończycy dysponują nieporównanie dłuższą ławką rezerwowych. A przede wszystkim mają w swoim składzie zawodników, którzy są w stanie w pojedynkę rozstrzygać losy meczów.
A jednak lepiej zaczęli płocczanie, którzy w pewnym momencie prowadzili już nawet 5:2. Gospodarze szybko jednak opanowali sytuację i wyszli na niewielkie prowadzenie. Nafciarze nie dawali za wygraną i utrzymywali wynik oscylujący wokół remisu. Gdy zakończyła się pierwsza połowa, Barcelona prowadziła zaledwie jedną bramką.
Po zmianie stron gospodarze w końcu odskoczyli na kilka bramek, wykorzystując zmęczenie swoich przeciwników. Na środku rozegrania pojawił się Ivan Nikcević, ale tym razem nie do końca spełnił oczekiwania trenera Manolo Cadenasa. Na słowa uznania zasłużyli za to Tiago Rocha i Nemanja Zelenović. Obaj zdobyli po pięć bramek, mocno dając się we znaki barcelońskiej defensywie. Żaden z nich nie mógł jednak równać się z Nikolą Karabaticiem i Kiriłem Lazarowem, którzy zdobyli ponad połowę bramek dla swego zespołu.
Już w środę, 8 października Wisła zagra na wyjeździe z ubiegłorocznym zwycięzcą Ligi Mistrzów – SG Flensburg-Handewit. Zdecydowanymi faworytami i tym razem będą rywale ekipy prowadzonej przez trenera Manolo Cadenasa. Możemy się jednak spodziewać, że nafciarze i tym razem pokażą lwi pazur.
 
FC Barcelona – Orlen Wisła Płock 30:25 (13:12)
Barcelona: De Vargas, Sarić – Arino 1, Sigurdsson 1, Miralles, Saubich 2, Noddesbo 4, Sorhaindo, Entrerrios 2, Sarmiento 2, Gurbindo, Morros, Karabatić 8, Jallouz 1, Lazarov 9
Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Racoțea 2, Tioumentsev 1, Ghionea 3, Rocha 5, Syprzak 4, Zelenović 5, Nikcević 1, Daszek, Wiśniewski, Kwiatkowski, Montoro 4