Wielki dzień Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Najpierw było wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej. A później przekazanie grantu w wysokości 299 tysięcy złotych z programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.

Umowa na budowę hali sportowej dla Zespołu Szkół Technicznych została podpisana 14 lipca. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Hegor z Sochaczewa zobowiązało się oddać obiekt do użytku po 14 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Oznacza to, że w roku szkolnym i w sezonie 2015/2016 SMS powinien mieć już do dyspozycji swój własny obiekt.
Hala ma mieć ponad 2,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, prawie 12 metrów wysokości. Na trybunach pomieści się 430 osób, w tym 278 na miejscach stałych oraz 152 na ruchomych. Przy hali powstanie również parking z 48 miejscami.
W piątek, 26 września nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Wzięli w nim udział między innymi prezydent Andrzej Nowakowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz wiceprezes Henryk Szczepański. Gdy obiekt zostanie oddany do użytku, korzystać z niego będzie również Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku

Chwilę po zakończeniu tej symbolicznej uroczystości odbyła się kolejna. Na ręce dyrektora SMS-u Bogdana Lemanowicza przekazany został czek o wartości 299 tysięcy. Grant tej wysokości przekazany został szkole przez twórców programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na zakup sprzętu sportowego i aparatury do fizjoterapii, dofinansowanie obozów sportowych, turniejów oraz wyjazdów na zawody zagraniczne, a także na zatrudnienie lekarza, który będzie sprawował opiekę nad uczennicami.

Dotychczasowi beneficjenci programu to: Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, PKS Gwardia Szczytno oraz Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start. – Postaramy się jak najlepiej wykorzystać te pieniądze – zapewniał dyrektor Bogdan Lemanowicz. – Już teraz możemy pochwalić się, że na 42 uczennice naszej szkoły aż 20 występuje w reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych.