Prezydent zaprasza płocczan do udziału w konsultacjach społecznych

Ostatnio w płockim ratuszu odbywa się bardzo dużo konferencji prasowych. Prezydent miasta chętnie informuje o wszelkich działaniach, zapraszając jednocześnie mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych. Trudno przy tym nie poczuć atmosfery kampanii przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. 

W środę prezydent miasta Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem Cezarym Lewandowskim podsumowali inwestycje dotyczące infrastruktury rekreacyjnej.

– W ostatnich latach staraliśmy się wpisywać w modę na aktywność. Z jednej strony jest to organizacja imprez takich jak Półmaraton Dwóch Mostów, a z drugiej tworzenie przestrzeni w mieście, gdzie można tę aktywność uprawiać – mówił prezydent Nowakowski.

Prezydent za przykład podał place zabaw dla dzieci oraz siłownie na świeżym powietrzu. Takie miejsca rekreacji powstały już w zeszłym roku chociażby przy ulicy Kazimierza Wielkiego, ulicy Kochanowskiego czy przy alei Pawła Nowaka. W tym roku place zabaw zostały urządzone lub wzbogacone o dodatkowe urządzenia m.in. przy ul. Źródlanej, ul. Gwardii Ludowej, Miodowej, Chopina, Morelowej, w Parku na Zdunach, przy ul. Królowej Jadwigi , czy ul. Żwirki i Wigury. Nowy plac zabaw z interaktywnymi zabawkami powstał także w Parku Północnym na Podolszycach. U zbiegu ul. Łukasiewicza i Tysiąclecia został zbudowany natomiast Skwer Gier Miejskich.

W planach jest zaś utworzenie boiska na nawierzchni trawiastej u zbiegu ulic Asnyka i Norwida oraz park rekreacyjno – sportowy przy ul. Zielonej. Lada moment zostanie otwarty także plac zabaw przy Orlen Arenie.

Na tym jednak nie koniec. Prezydent miasta zachęca płocczan, by podzielili się swoimi pomysłami na kształtowanie przestrzeni miejskiej.

– Chcemy, żeby mieszkańcy Płocka podpowiedzieli nam, gdzie jeszcze można tworzyć tego typu miejsca – zachęcał prezydent Nowakowski.

Pomysły można przysyłać na adres: konsultacje@plock.eu