W długi weekend drogowcy nie odpoczywają

Na Podolszycach nastąpi kulminacja robót drogowych, co będzie wiązało się dużymi utrudnieniami w tym rejonie oraz zmianą tras autobusów komunikacji miejskiej. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W nadchodzący weekend całkowicie zamknięty zostanie środkowy fragment skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej, Jana Pawła II i Armii Krajowej. Frezowanie skrzyżowania rozpocznie się w piątek 16 sierpnia rano. Prace będą odbywały się „pod ruchem”, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Od godziny 16 w piątek do niedzieli, na czas asfaltowania, środkowa część skrzyżowania będzie zamknięta całkowicie. Oznacza to, że możliwy będzie przejazd ulicą Wyszogrodzką na wprost oraz skręcanie w prawo. Przejazd pomiędzy Podolszycami nie będzie możliwy. Kierowcy będą musieli korzystać z sąsiedniego skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej z ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II obok galerii Wisła.

Z powodu zamknięcia dla ruchu wewnętrznych pasów ul. Wyszogrodzkiej na skrzyżowaniu z alejami Armii Krajowej i Jana Pawła II (przy galerii Mazovia) na czas remontu od piątku 16 sierpnia od ok. godziny 17 do niedzieli 18 sierpnia, autobusy linii 3, 12, 25, 27, 28 i 30 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Autobusy pozostałych linii na Podolszycach również kursować będą na trasach objazdowych, nie ominą jednak żadnego przystanku na trasie. W związku z objazdami na wszystkich liniach dochodzić będzie do opóźnień w kursowaniu autobusów.

Autobusy linii 3 z Borowiczek pojadą prosto ul. Wyszogrodzką bez wjazdu w ul. Czwartaków, w stronę Borowiczek pojadą trasą stałą przez ul. Czwartaków.

Autobusy linii 12, 25, 27, 28 i 30 w stronę centrum pojadą prosto ul. Wyszogrodzką bez wjazdu w al. Jana Pawła II, w drodze z centrum pojadą stałą trasą przez al. Jana Pawła II.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdów:

• Czwartaków (przy OBI) – bez obsługi autobusami linii 3 w stronę centrum i Winiar;

• Skotnickiego, Św. Wojciecha, Wiśniewskiego, Podolszyce – bez obsługi autobusami linii 12, 25, 27, 28 i 30 w drodze do centrum.