Nightskating po raz trzeci

Jutro wieczorową porą rolkarze przejadą ulicami miasta. Tym razem wyruszą na trasę z Podolszyc.

Już po raz trzeci odbędzie się w Płocku Nightskating. Przejazd rozpocznie się o godzinie 19:30, po raz pierwszy spod Galerii Wisła. Trasa tym razem przebiegać będzie ulicami Podolszyc. Zostanie podzielona na trzy etapy – od najwolniejszego, z tempem dostosowanym do najmłodszych uczestników, do najszybszego dla najbardziej zaawansowanych rolkarzy. Podczas imprezy przewidziane są konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników przejazdu.

Po zakończeniu części ulicznej, dla wszystkich uczestników przygotowane jest afterparty w Galerii Wisła.

Podczas Nightskatingu ulice miasta przekształcają się w radosną i bezpieczną przestrzeń dla rolkarzy. Na całej trasie uczestnikom towarzyszy muzyka. Przewidziane są również krótkie postoje. Dzięki zgromadzeniu wielu osób pozytywnie zakręconych na punkcie rolek, rozwijają się nowe inicjatywy związane z różnymi dyscyplinami wrotkarstwa.

Osoby zaczynające swoją przygodę z rolkami, mogą dziś i jutro, o godzinie 18, wziąć udział w bezpłatnych warsztatach doskonalących technikę jazdy i przygotowujących do udziału w przejeździe. Zajęcia odbywają się przy Galerii Wisła.