Nafciarze wygrywają w Łęcznej. To 21. ligowy mecz bez porażki

Piłkarze nożni Wisły Płock w sobotę o 15:45 rozegrali spotkanie w Łęcznej z Górnikiem. Nafciarze po dobrym meczu pokonali rywali 2:0 (1:0).

Pierwszą dobrą akcję przeprowadzili gospodarze. W siódmej minucie dobrą akcję przeprowadził Nikolajs Kozackus. Pomocnik z Łęcznej minął Łukasz Nadolskiego i oddał płaski strzał po ziemi, jednak w bramce Wisły pewnie bronił Daniel Szczepankiewicz. W 15. minucie świetną akcję przeprowadzili płocczanie. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Paweł Kaczmarek, a Krzysztof Janus z pierwszej piłki pewnie pokonał bramkarza łęcznian i nafciarze prowadzili 1:0. Cztery minuty później groźnie było pod bramką nafciarzy. Z osiemnastu metrów uderzał Grzegorz Bonin, jednak znów bardzo dobrze interweniował Szczepankiewicz, który zbił piłkę na słupek. Kolejną szansę gospodarze mieli szansę w 31. minucie spotkania. Tym razem płasko strzelał Bartłomiej Niedziela, ale płocki bramkarz znów stanął na wysokości zadania.

Druga połowa rozpoczęła się od błędu płockiego bramkarza. Szczepankiewicz wybił piłkę wprost pod nogi Łukasza Zwolińskiego, na szczęście ten nie trafił w bramkę. Na kolejną dobrą akcję kibice musieli czekać do 76. minuty. Na bramkę Wisły strzelał Tomasz Nowak, ale fantastycznie interweniował Daniel Szczepankiewicz. Dwie minuty później fenomenalną bramką popisał się Filip Burkhardt. Pomocnik Wisły zdecydował się na strzał z połowy boiska, który przelobował bramkarza gospodarzy Pawła Sochę. Chwilę później swoją drugą bramkę w tym spotkaniu mógł zdobyć Krzysztof Janus jednak jego strzał doskonale obronił Socha. Ostatecznie piłkarze Wisły pewnie pokonali Górnika Łęczna 2:0, zdobywając bardzo cenne wyjazdowe trzy punkty.

Górnik Łęczna – Wisła Płock 0:2 (0:1)

Bramki: Janus (15), Burkhardt (78)

Górnik: Socha – Sasin, Bielak, Tadrowski, Szmatiuk – Nikitović, Nowak, Niedziela, Bonin, Kozacuks Ż (74. Oziemczuk) – Szpak (46. Zwoliński)

Wisła: Szczepankiewicz Ż – Nadolski Ż, Magdoń (73. Sekulski), Radić, Stefańczyk Ż – Góralski, Burkhardt, Janus, Kaczmarek (83. Grudzień) – Dziedzic Ż, Krzywicki (59. Wlazło)