Ponad 20 wykonawców stanie do walki o udział w II płockiej bitwie freestylowej!

Zobacz według jakich zasad będą walczyć uczestnicy drugiej edycji.

Zanim rozpocznie się płocka bitwa freestylowa, raperzy, których zgłosiło się ponad 20, staną ze sobą w szranki w preeliminacjach. W ich trakcie każdy z uczestników przez 45 sekund będzie musiał wykazać się rymowaniem pod dany temat. Jury następnie wybierze najlepszych 8 bądź 16 wykonawców, którzy wezmą udział w  II bitwie płockiej. Jeżeli zostanie wyłonionych 8 artystów, bitwa odbędzie się systemem grupowym. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, z których po dwóch wykonawców wejdzie do półfinału. W przypadku wyłonienia najlepszej szesnastki, bitwa odbędzie się trybem pucharowym, czyli 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, który rozegra się w piątek oraz finał w sobotę.

W każdej bitwie zawodnicy mają po jednym 45 sekundowym wejściu z tematem pod jeden, ten sam bit oraz po dwa 30 sekundowe wejścia na przemian bez tematu pod drugi bit. Podczas finału natomiast, wykonawcy mają po minucie na temat oraz po trzy 30 sekundowe wejścia bez tematu.

Przypominamy, że to wydarzenie jest kontynuacją legendarnej bitwy, która odbyła się w Płocku w 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu a GibGibon Składem. Wówczas lepszy okazał się GibGibon Skład. Druga edycja ma nieco inną formułę, ale zapewne dostarczy również wielu emocji zarówno uczestnikom jak i słuchaczom. Eliminacje do płockiej bitwy freestylowej rozpoczną się ok. godziny 16 w podwórku dawnego „Metalowca”, przy ulicy Tumskiej 13. 

Program festiwalu.