Uwaga! W weekend utrudnienia na Wyszogrodzkiej

Od piątku będą trwały prace drogowe na Podolszycach. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Od piątku 2 sierpnia do poniedziałku 5 sierpnia w rejonie skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (Droga Krajowa nr 62) będą prowadzone intensywne prace drogowe oraz zostaną całkowicie zamknięte dwa pasy ruchu ul. Wyszogrodzkiej (kierunek do Warszawy). W czasie prac nie będzie możliwy wjazd i wyjazd w al. Jana Pawła II przy Auchan.

Od piątku 2 sierpnia godz. 17 do poniedziałku 5 sierpnia godz. 4 zostanie wprowadzona w rejonie skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej czasowa organizacja ruchu. Nastąpi całkowite zamknięcie dwóch pasów (prawoskręt w al. Jana Pawła II i pas do jazdy na wprost) na odcinku od zatoki autobusowej przed salonem Forda do wjazdu na parking Auchan.

W czasie prac nie będzie możliwy wjazd i wyjazd w al. Jana Pawła II oraz wjazd na parking Auchan od ul. Wyszogrodzkiej. Objazdy zostały wyznaczone ulicami: Wyszogrodzka – Jana Pawła II – skrzyżowanie Jana Pawła II / Czwartaków przy galerii Wisła – Czwartaków – Jana Pawła II. Wjazd na parking Auchan i Obi w weekend będzie możliwy wyłącznie od ul. Czwartaków.

Z powodu zamknięcia dla ruchu południowej jezdni ul. Wyszogrodzkiej przy skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II (przy Auchan) na czas remontu od piątku 2 sierpnia od ok. godz. 19 do niedzieli 4 sierpnia do końca kursowania autobusów linii nocnej N1 (nad ranem 5 sierpnia) autobusy linii 2, 3, 12, 22, 25, 27, 28, 30 i 33 zostaną skierowane na trasy objazdowe ul. Wyszogrodzką (szczegóły poniżej), autobusy pozostałych linii kursować będą bez zmian.

Przystanek Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej w stronę Imielnicy) zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z al. Jana Pawła II (ustawiony będzie przy wjeździe do Auchan). Autobusy linii 2 i 3 w obydwu kierunkach ominą przystanek Czwartaków, autobusy linii 12, 25, 27, 28 i 30 w obydwu kierunkach nie wjadą w al. Jana Pawła II.

Uwaga – w przypadku wcześniejszego zakończenia prac trasy objazdowe mogą zostać odwołane wcześniej!

SCHEMAT TRAS OBJAZDOWYCH DLA AUTOBUSÓW

Autobusy linii 2 i 3

W obydwu kierunkach pojadą prosto ul. Wyszogrodzką i ominą przystanek Czwartaków, w drodze z centrum zatrzymają się na przystanku zastępczym na ul. Wyszogrodzkiej przy wjeździe do Auchan, pozostałe przystanki obsłużą bez zmian.

Autobusy linii 12, 25, 27, 28 i 30

W obydwu kierunkach pojadą prosto ul. Wyszogrodzką i ominą wszystkie przystanki w al. Jana Pawła II (Skotnickiego, Św. Wojciecha, Wiśniewskiego i Podolszyce), w drodze z centrum zatrzymają się na przystanku zastępczym na ul. Wyszogrodzkiej przy wjeździe do Auchan.

Autobusy linii 22 i 33

 • w drodze z centrum zatrzymają się na przystanku zastępczym na ul. Wyszogrodzkiej przy wjeździe do Auchan, a dalej przez przystanki Czwartaków (przy OBI), Skotnickiego, Św. Wojciecha i Wiśniewskiego przejadą do pętli Podolszyce;

 • z pętli Podolszyce przejadą przez przystanki Wiśniewskiego, Św. Wojciecha, Skotnickiego i Czwartaków (przy basenie), a następnie do przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy Lidlu), na którym powrócą na stałą trasę w stronę centrum.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

 • Czwartaków – w obydwu kierunkach bez obsługi autobusami linii 2 i 3 (zatrzymają się tam za to autobusy linii 22 i 33);

 • Skotnickiego, Św. Wojciecha, Wiśniewskiego, Podolszyce – w obydwu kierunkach bez obsługi autobusami linii 12, 25, 27, 28 i 30;

 • Armii Krajowej w stronę Imielnicy zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z al. Jana Pawła II (będzie ustawiony przy wjeździe na parking Auchan), zatrzymają się na nim autobusy linii 2, 3, 12, 22, 25, 27, 28, 30 i 33.