Petropol uroczyście otworzył swe podwoje

Po siedmioletniej przerwie na mapę polskich hoteli oficjalnie wrócił Petropol Płock, należący obecnie do największej na świecie sieci Best Western, skupiającej ponad cztery tysiące hoteli w ponad stu krajach.

Zmodernizowany Petropol pierwszych gości przyjął już w grudniu 2014 roku. Od tego czasu zdążył już zorganizować kilka konferencji. Oficjalne otwarcie hotelu nastąpiło jednak dopiero w lutym 2015 roku. W gronie ponad stu gości zaproszonych na tę uroczystość znaleźli się przedstawiciele lokalnej polityki, kultury, biznesu i mediów. – Chodziłem do szkoły, która znajdowała się niedaleko miejsca, w którym teraz jesteśmy. W sezonie razem z kolegami przychodziliśmy do hotelowej restauracji na ciastka z truskawkami – wspominał Jacek Terebus, zastępca prezydenta Płocka ds. inwestycji. – Byłem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądał odnowiony Petropol. Łatwiej jest wszak wybudować coś od nowa, niż przystosować to do nowych warunków.

Izabela Jarota-Wahed, dyrektor generalny Best Western Hotel Petropol zapewniła, że kierowana przez nią załoga dbać będzie o dobre samopoczucie gości, którzy będą mieli do swej dyspozycji 83 nowoczesne, klimatyzowane pokoje – 46 jednoosobowych, 33 dwuosobowe oraz cztery apartamenty.

Hotel Petropol dysponuje dwoma profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, z których większa pomieścić może jednocześnie nawet 120 osób. Uczestnicy organizowanych tu seminariów, szkoleń czy konferencji mogą liczyć na serwis kawowy, lunch w hotelowej restauracji, a nawet uroczysty bankiet.

Hotelowa restauracja może jednocześnie pomieścić 130 osób. Można w niej przygotować bankiet, imprezę firmową albo kameralne spotkanie służbowe lub prywatne. O jakości hotelowej kuchni przekonać mogli się goście zaproszeni na otwarcie Petropolu. Przekonali się również, że gospodarze hotelu doskonale wiedzą, jak organizować podobne spotkania, aby ich uczestnicy nie musieli słuchać niekończących się przemówień. Oficjalne wystąpienia zostały bowiem ograniczone do niezbędnego minimum, aby dać gościom możliwość obejrzenia pokoi i sal konferencyjnych, a nade wszystko rozkoszowania się delicjami Restauracji Petropol. Podczas bankietu nie zabrakło również wspomnień dawnego Petropolu i porównań tego, co było dawniej z tym, co mamy obecnie.