Uwaga na bramki do szatni

Remis 2:2 z duńskim Vejle Boldklub można byłoby uznać za udany początek zgrupowania Wisły w tureckim Side, gdyby nie fakt, że obie bramki płocczanie stracili w ostatnich minutach – odpowiednio pierwszej i drugiej połowy.

Zespół, z którym Wisła zmierzyła się już na początku swego pobytu w Turcji, na co dzień występuje w NordicBet Ligaen. To drugi poziom rozgrywek w Danii, odpowiadający naszej pierwszej lidze. Konfrontacja ekip grających w tej samej klasie okazała się niezwykle interesującym widowiskiem, w którym nie brakowało podbramkowych spięć, efektownych parad bramkarzy i twardej gry. Czasami nawet zbyt twardej. Sędzia musiał studzić temperament zawodników, pokazując dwóm z nich czerwone kartki. Obaj ukarani zostali jednak zastąpieni przez innych graczy.

Bohaterem pierwszej połowy był w Wiśle Piotr Darmochwał. To właśnie on zdobył bramkę, która dała płocczanom prowadzenie. Ale na pochwałę za asystę zasłużył również Krzysztof Janus. Kiedy wydawało się, że Wisła po pierwszej połowie będzie mogła cieszyć się prowadzeniem, wystarczyła chwila nieuwagi, aby Duńczycy zdołali wyrównać w ostatniej minucie gry.

Po zmianie stron widowisko jeszcze zyskało na jakości. Oba zespoły robiły wszystko, by udowodnić swoją wyższość i zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Kiedy Patryk Stępiński doskonale zagrał do Marcina Krzywickiego, a ten z zimną krwią pokonał bramkarza Duńczyków, wydawało się, że jest to akcja decydująca o końcowym rezultacie. Niestety, wiślakom i tym razem zabrakło koncentracji w końcówce, co skrzętnie wykorzystał Paul Onuachu, ustalając wynik meczu.

Wisła zagrała z Velje bez Fabiana Hiszpańskiego i Piotra Wlazły. Obaj uczestniczą wprawdzie w zgrupowaniu, ale sztab szkoleniowy uznał, że na powrót do gry będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Vejle Boldklub – Wisła Płock 2:2 (1:1)

Bramki: Rasmussen (45.) i Onuachu (90.) dla Vejle oraz Darmochwał (15.) i Krzywicki (75.) dla Wisły

Vejle: Wolański – Norouzi, Rasmussen, Pereira, Davidsen – Bødker, Gaarde, Sivebæk, Edmundsson, Fazlagic – Onuachu oraz Jensen, Elgaard, Nielsen, Neftali, Redzep, Rasmussen, Nattestad, Clemmensen, Hansen, Rasmussen

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk (25. Rozmus), Sielewski (46. Magdoń), Radić (46. Szymiński), Stępiński – Góralski (70. Radwański), Zyska (70. Sielewski) – Janus (60. Jabłoński), Ruszkul (46. Iliev), Darmochwał (60. Kacprzycki) – Lebedyński (46. Krzywicki)

Czerwone kartki: Edmundsson (40) – Stefańczyk (25)