Nie było silnych na Petrę

To był zupełnie niesamowity weekend. Pierwszy turniej rozgrywany w Płocku, pierwsza wygrana Auto Forum Petry Płock i pierwsze prowadzenie naszej ekipy w klasyfikacji Mistrzostw Polski.

Turniej o puchar prezydenta Płocka był pierwszą imprezą plażowej piłki ręcznej rozgrywaną nie nad wodą, ale w centrum miasta. Okazało się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. – Na Starym Rynku kibiców było więcej niż na trzech poprzednich turniejach tegorocznego cyklu razem wziętych – powiedział nam Artur Niesłuchowski, prezes BHT Auto Forum Petra Płock. – Ludzie, którzy oglądali nasze zmagania, stworzyli fantastyczną atmosferę. Aż chciało się grać. W każdym z nich BHT Petra dochodziła do finału. I w każdym musiała uznać wyższość swoich rywali. Przed zawodami, w których mieli wystąpić w roli gospodarzy, nie ukrywali, że tym razem zamierzają w końcu sięgnąć po pierwsze miejsce.
W fazie grupowej płocczanie pokonali po 2:0 Damy Radę Inowrocław, Orły Olsztyn i Handball 2013 Koszalin. Wydawało się, że zakończą tę fazę z kompletem punktów, tymczasem w ostatnim meczu dość niespodziewanie ulegli Petrze Płock’96. Młodzi nafciarze sprawili największą sensację tej imprezy, ogrywając swoich starszych kolegów po shootoutach.
W półfinale Petra zmierzyła się z Vambresią Wąbrzeźno. Płocczanie zagrali wręcz koncertowo, nie pozostawiając cienia złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Po bezproblemowej wygranej 2:0 gospodarze awansowali do finału. Drugim zespołem, który zapewnił sobie możliwość gry o pierwsze miejsce, był Damy Radę Inowrocław. Zwycięzcy trzeciego z tegorocznych turniejów pokonali 2:0 Piotkowianina Juko. Mecz był niezwykle emocjonujący, a szczególnie gorąca była końcówka drugiego seta, w który o zwycięstwie ekipy z Inowrocławia decydowała złota bramka.
Na rozpoczęcie męskiego finału trzeba było zaczekać, bo nad Płockiem przechodziła gigantyczna ulewa. Lejąca się z nieba woda zniszczyła sprzęt nagłaśniający i kamery, dzięki którym impreza relacjonowana była na żywo w Internecie.
Nieprzewidzianą przerwę oba zespoły wykorzystały na jak najdokładniejsze ustalenie taktyki na mecz. A gdy w końcu para sędziowska dała znać do rozpoczęcia gry, kibice obserwować mogli jeden z najlepszych pojedynków tegorocznego cyklu turniejów o Mistrzostwo Polski. Ekipa Petry wznosiła się na wyżyny swoich umiejętności, walcząc o każdy milimetr pola gry. A kibice stworzyli niezapomniane show, okraszone nawet płonącymi flarami.
Oba sety zaczynały się od prowadzenia Petry, ale Damy Radę nie zamierzali rezygnować z walki o najwyższe trofeum i o rankingowe punkty. Oba sety kończyły się więc niemal idealnie tak samo. Zespół z Inowrocławia uzyskiwał nieznaczną przewagę, ale niesamowity zryw Petry przynosił efekt w postaci wyrównania. I gry o złotego gola. W obu przypadkach decydujące słowo należało do gospodarzy, który dzięki temu wygrali 2:0, unikając tym samym shootoutów.
Gospodarze wygrali w pełni zasłużenie, obejmując prowadzenie w łącznej punktacji Mistrzostw Polski. A Filip Koper otrzymał nagrodę dla MVP turnieju. W Płocku startowały również Petra 1996 i Petra 1997 oraz Fposy Płock czyli kobieca ekipa złożona z zawodniczek występujących na co dzień w Jutrzence. O ich występie napisać można, że się odbył. I mieć nadzieję, że nie był występem ostatnim.