„(Prawie bajka) o dobrym człowieku”. Koncert poświęcony pamięci Marka Grali już jutro…

W czwartek, 19 stycznia, minie dokładnie rok od śmierci Lecha Marka Grali – poety, człowieka kultury, promotora twórczości Themersonów, płocczanina, „kociarza”. To między innymi on tworzył kulturę Płocka, a przede wszystkim skupiał wokół siebie ludzi, którzy często „grzeszyli” większą niż inni wrażliwością.

„(Prawie bajka) o dobrym człowieku” – pod taką nazwą odbędzie się koncert pamięci Lecha Marka Grali. W czwartek, 19 stycznia, o godz. 19:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego przy ul. Kolegialnej 23 w Płocku. Podczas koncertu zaśpiewa Agata Grześkiewicz, a własne kompozycje na fortepianie zagra Michał Kamil Zawadzki.

Marek Grala był osobowością szczególną, skupiał wokół ludzi niezwykle wrażliwych. Jednym z nich jest z pewnością Michał Kamil Zawadzki – płocki pianista i kompozytor, który postanowił uczcić pamięć Marka Grali koncertem, złożonym w większości z tekstów Poety z własną, autorską muzyką. Pianista do współpracy zaprosił wokalistkę, Agatę Grześkiewicz, z którą koncertował już wcześniej. Razem tworzyli kilka programów m.in. „Pejzaże Moje”, gdzie pojawił się jeden z tekstów płockiego Poety. 

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów serdecznie zaprasza na czwartkowy wieczór do płockiej szkoły muzycznej. – Przyjdźcie, powspominać Lecha Marka Gralę, słuchając jego „umuzycznionej” poezji – zachęcają.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nie żyje Marek Grala. Miał 67 lat. Wzruszający wpis przyjaciela: Trzymaj się tam na górze…

Fot. Mirosław Łakomski