18-latek zostawił list pożegnalny i wyszedł z domu. Pomogli gostynińscy policjanci

We wtorek 27 grudnia wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwoniła mieszkanka pow. gostynińskiego i poinformował, że jej 18-letni syn zostawił w domu list, z treści którego wynikało, że chce odebrać sobie życie – relacjonuje mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Kobieta podkreślała, że „syn miał ostatnio problemy zdrowotne oraz zachowywał się irracjonalnie”.

Zaraz po otrzymaniu informacji od dyspozytora numeru alarmowego, dyżurny jednostki w Gostyninie niezwłocznie wysłał na miejsce policjantów. – Funkcjonariusze w rozmowie z matką ustali, że jej syn wyszedł z domu około pół godziny temu w nieznanym kierunku oraz ma myśli samobójcze. Policjanci niezwłocznie podjęli poszukiwania mężczyzny, którego życie było zagrożone. Po kilkunastu minutach odnaleźli 18-latka błąkającego się w rejonie sąsiednich bloków – tłumaczy Paweł Klimek. Nastolatek został przewieziony do domu, w tej chwili jest pod opieką lekarzy.

Osoby będące w kryzysie zdrowia psychicznego mogą szukać pomocy w tych miejscach:

– Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123.
– Bezpłatny telefon wsparcia – 800 108 108 – czynny codziennie, z wyjątkiem dni świątecznych w godz. 14-22.
– Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 – czynny codziennie od 12 do 22; można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz
– Telefon zaufania dla dzieci – 800 080 222 – linia całodobowa i bezpłatna
– Telefon dla Rodziców i Nauczycieli – 800 100 100