Odebrali im 24 zwierzęta, które przetrzymywali w brudzie. Nie była to pierwsza interwencja służb w tej rodzinie

Płoccy policjanci wraz z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka, Schroniska dla Zwierząt w Płocku, Strażą Miejską oraz Stowarzyszeniem „Płock Przyjazny Psom” odebrali 24 zaniedbane zwierzęta, które przetrzymywane były w nieodpowiednich warunkach przez jedną z płockich rodzin – informuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

O niewłaściwym traktowaniu zwierząt przez właścicieli dowiedzieli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy. – Jak ustalili, rodzina z Płocka zaniedbywała zwierzęta, które przetrzymywała w zamkniętych pomieszczeniach, w brudzie, nie były one wyprowadzane na spacery, a niektóre z nich przetrzymywane były w klatkach, w sposób uniemożliwiający zachowanie przez nie właściwej pozycji – relacjonuje policjantka.

W trosce o los zwierząt płoccy funkcjonariusze nawiązali kontakt z Powiatowym Inspektoratem Weterynaryjnym, Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka, Schroniskiem dla Zwierząt w Płocku, Strażą Miejską oraz Fundacją „Płock Przyjazny Psom”. – Wspólnie pojechali na teren jednej z posesji w Płocku. Na miejscu, w domu, w którym panował ogólny nieład, ujawnili 24 zwierzęta – podkreśla Kowalska. Wśród zwierząt było 6 psów, 1 kot, 2 chomiki, 3 świnki morskie i 12 królików. – Wszystkie brodziły w swoich odchodach, były zaniedbane i zdziczałe. Obecny na miejscu powiatowy lekarz weterynarii wspólnie z obecnymi na miejscu służbami podjął decyzję o interwencyjnym odebraniu zwierząt – zaznacza.

Psy i kot trafiły do płockiego schroniska dla zwierząt. Pozostałe zwierzaki przejęły dwie fundacje. Krystyna Kowalska informuje, że nie była to pierwsze interwencyjne odebranie zaniedbanych zwierząt z tej rodziny. Policjanci poinformowali o interwencji prezydenta Płocka, a także wszczęli dochodzenie, w związku z podejrzeniem znęcania się nad odebranymi zwierzętami przez właścicieli.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku.