Szpital św. Trójcy w Płocku poszerzył swoją ofertę. Badanie tomografem komputerowym dla wszystkich

Tomograf komputerowy, który jest na wyposażeniu Szpitala św. Trójcy w Płocku, będzie służył wszystkim pacjentom, także spoza szpitala. Lecznica uruchamiając zapisy na badania, poszerzyła tym samym swoją ofertę.

Nowoczesne urządzenie marki Siemens trafiło do Płocka w kwietniu tego roku. – Specjalnie na jego potrzeby przebudowane zostały pomieszczenia w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Remont oraz zakup tomografu kosztowały w sumie 2,5 mln zł. Nowy nabytek ułatwił lekarzom kompleksowe diagnozowanie i leczenie pacjentów. Zwiększył szybkość i podniósł bezpieczeństwo badań, a także komfort pacjentów, których nie trzeba przewozić na badania do innych placówek – tłumaczy Małgorzata Palusińska, z zespołu prasowego płockiego ratusza.

Z badania tomografem mogą korzystać nie tylko pacjenci szpitala. Na badanie finansowane przez NFZ można umawiać się w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Świętej Trójcy w Płocku pod numerem telefonu 24 364 51 34 w godzinach 8-15, albo osobiście przy ulicy Kościuszki 28, budynek K. Do wykonania badania niezbędne jest skierowanie.

Pieniądze na kupno i instalację tomografu pochodziły z dotacji z Unii Europejskiej. To element projektu walki z COVID-19, który prowadzi Samorząd Mazowsza.

Fot. UMP.