Mural dedykowany Ignacemu Łukasiewiczowi. Z okazji odsłonięcie Miasto Płock zaprasza na piknik z mnóstwem atrakcji

W miejscu gdzie w Płocku zaczyna się ulica Łuksiewicza powstał mural dedykowany jej patronowi. – Okazją jest obchodzony w Płocku Rok Ignacego Łukasiewicza. W najbliższy piątek, 23 września, symbolicznie odsłonimy mural. Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik – informuje płocki ratusz. Piknik rozpocznie się od odsłonięcia muralu.

Mural przedstawia wybitnego chemika i pioniera przemysłu naftowego Ignacego Łukasiewicza z wynalezioną przez niego lampą naftową. Mural zaprojektował grafik Miasta Płocka Robert Parzychowski. Obraz zdobi ścianę budynku u zbiegu ulic Nowowiejskiego i Łukasiewicza. Tło do ściennego malowidła udostępniła Płocka Kuria Diecezjalna.

W programie „Pikniku z Łukasiewiczem” zaplanowano wiele atrakcji wśród nich: warsztaty naukowe, warsztaty robienia świeczki żelowej, dmuchany dart, bramka zręcznościowa, gigantyczne gry planszowe oraz różne animacje dla dzieci. – Na piknikowe atrakcje zapraszamy na plac na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich przy ul. Nowowiejskiego 4 – zaznacza w zaproszeniu Marta Komorkowska z biura prasowego ratusza.

„Piknik z Łukasiewiczem” – piątek, 23 września – początek godz. 16:00.

Fot. UMP.