Coraz więcej miejsc na stadionie Wisły Płock. Najbliższy mecz będzie mogło obejrzeć z trybun 4300 osób

Od zaplanowanego na 30 września na godzinę 20:30 spotkania z Piastem Gliwice w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku będzie mogło pojawić się jeszcze więcej kibiców Nafciarzy – informuje Wisła Płock.

W sezonie 2022/2023 Wisła Płock rozegrała dotychczas cztery spotkania na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. Z trybuny wschodniej obiektu każdy z nich obserwował komplet widzów, a bilety błyskawicznie rozeszły się w przedsprzedaży. W związku z ogromnym zainteresowaniem meczami Nafciarzy klub od jakiegoś czasu czynił starania, by zwiększyć liczbę miejsc udostępnianych dla publiczności.

„Już oficjalnie możemy potwierdzić, że od 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy i pojedynku z Piastem Gliwice (piątek 30 września godz. 20:30), do dyspozycji naszych sympatyków będzie 4 300 miejsc w sektorach C1-C7. To druga zmiana pojemności obiektu w obecnych rozgrywkach. Sezon zaczęliśmy od 3 105 miejsc z Lechią Gdańsk (3:0), a w trzech kolejnych starciach z Miedzią Legnica (4:1), Koroną Kielce (2:1) oraz Górnikiem Zabrze (1:1), przy ul. Łukasiewicza 34 gościliśmy 3 500 osób” – wylicza klub.

– Obserwując wzmożone zainteresowanie meczami naszej drużyny, od jakiegoś czasu szukaliśmy możliwości zwiększenia udostępnianej pojemności stadionu. Udało się to dzięki spełnieniu odpowiednich wymogów dla sektora C7, który pozytywnie zaopiniowały już odpowiednie służby, a także właściciel obiektu Gmina Miasto Płock. Dzięki temu otrzymaliśmy zgodę na zwiększenie liczby miejsc z 3 500 do 4 300 – powiedział Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock.

Sprzedaż biletów na mecz 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Plock – Piast Gliwice ruszy w czwartek 22 września o godzinie 9:00 w Wisła Płock FanShop w ORLEN Arenie i Galerii MAZOVIA oraz przez Internet na Wisła Płock

Przypomnijmy. Nowy stadion Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego w Płocku przy ul. Łukasiewicza 34 powstaje w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 29 listopada 2019 prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał umowę z wykonawcą. Nowy obiekt powstaje na miejscu starego. Prace rozpoczęto po sezonie piłkarskim 2019/2020 od rozbiórki starego stadionu. Pozostała jedynie trybuna główna, murawa i oświetlenie – dzięki temu, pomimo budowy, na stadionie cały czas odbywają się mecze. Prace przy budowie zaplanowane są na trzy lata. Obiekt będzie miał pojemność dla 15 tys. widzów. Koszt inwestycji to 166,5 mln zł.

Fot. Wisła Płock.