Autobusem KM Płock będzie można pojechać za darmo. Rowerem miejskim też. Są jednak… haczyki

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności w Płocku będzie Dzień Bez Samochodu. Przypada on na czwartek 22 września. Wówczas w naszym mieście będzie można za darmo korzystać z autobusów Komunikacji Miejskiej oraz przez pierwszą godzinę z Płockiego Roweru Miejskiego.

Do obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, który trwa od 16 do 22 września tradycyjnie już włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska. Operator w czwartek, 22 września, zapewni użytkownikom rowerów miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak w inne dni – pierwsze 15, 20 czy 30 minut. W Dniu Bez Samochodu za darmo przez pierwszą godzinę będzie można jeździć na rowerach miejskich w Płocku, Białymstoku, Chorzowie, Ciechanowie, Częstochowie, Grodzisku Mazowieckim oraz wielu innych polskich miastach.

O Dniu Bez Samochodu nie zapomina także Komunikacja Miejska Płock, która również bierze udział w akcji. W czwartek 22 września właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych z ważnym dowodem rejestracyjnym swojego auta oraz z dokumentem tożsamości, będą mogli jeździć autobusami KM za darmo.

Fot. KM Płock/UMP.