Bogato wyposażone motocykle zasiliły tabor płockiej policji. Posiadają specjalne oznakowanie

Flotę płockiej policji zasiliły dwa motocykle marki BMW R 1250 RT. Jednoślady są wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Od kilku dni pojazdy można zobaczyć na ulicach Płocka i powiatu płockiego.

Nowe pojazdy to BMW R 1250 RT. – Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policyjna wersja motocykla jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu są w niebieskich i czerwonych barwach. W wyposażeniu znajduje się także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Krystyna Kowalska zauważą, że wyposażenie motocykla sprawia, że pojazd jest niezwykle skutecznym źródłem napędu szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często dochodzi do utrudnień w ruchu.

Pojazdy zakupiono ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku.