Kolorami pożegnają lato. Szykuje się barwny rajd, którego trasa wiedzie od Borowiczek do Liszyna

– Wspólnie i kolorowo pożegnajmy lato – zachęca do wzięcia udziału w imprezie Emil Brzeszcz, przewodniczący Rady Mieszkańców Osiedla Borowiczki. – Dla najbardziej kolorowych drużyn przygotowaliśmy specjalne puchary i dyplomy. Zabierajcie sąsiadów, przyjaciół oraz najmłodszych mieszkańców i wspólnie spędźmy czas na świeżym powietrzu, dobrze się przy tym bawiąc.

Kolorowy rajd pieszy brzegiem Wisły odbędzie się w najbliższą sobotę 24 września. Początek imprezy o godz. 10:00 przy Cukrowni Borowiczki. Trasa rajdu zakończy się w Stanicy Wodnej „Flis” w Liszynie. Organizatorami imprezy jest Rada Mieszkańców Osiedla Borowiczki oraz Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku.

Trasa rajdu prowadzić będzie od Cukrowni Borowiczki – wałami wzdłuż Wisły – do Stanicy Wodnej „Flis” w Liszynie. Uczestnicy będą mieli do przejścia 7 km. – Jest to impreza o charakterze terenowym. Chcemy w ten sposób promować walory krajobrazowe, przyrodnicze i turystyczne nadwiślańskich terenów położonych w Płocku i powicie płockim – mówi Emil Brzeszcz. Podkreśla, że głównym zamysłem organizatorów jest popularyzacja turystyki pieszej, promocja aktywności fizycznej i szeroko rozumiana integracja. – Na rajd zapraszamy wszystkich chętnych – od najmłodszych mieszkańców, aż po seniorów. Po prostu każdy, kto lubi spędzać czas na łonie natury – dodaje. Brzeszcz nadmienia, że będą puchary i dyplomy dla najbardziej kolorowych drużyn biorących udział w rajdzie.

Organizatorzy zachęcają nie tylko do aktywności, ale także do wspólnego sprzątania śmieci na trasie rajdu. – Chcemy w ten sposób rozbudzić świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za środowisko naturalne. Rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie są coroczne zbiórki śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w życiu codziennym – uważa Emil Brzeszcz. – Dzięki tej akcji może uda się poprawić czystość w naszej okolicy.

Szykujcie zatem na sobotę kolorowe stroje i wyruszajcie na trasę najbardziej kolorowego rajdu w okolicy.

Dodamy, że organizatorzy przewidzieli dla uczestników grochówkę z kuchni polowej, a także ognisko i grilla.