Oddział pediatryczny w Szpitalu św. Trójcy będzie większy. Przybędzie sal dla małych pacjentów

Oddział pediatryczny w Szpitalu św. Trójcy już wkrótce powiększy się o dodatkowe pomieszczenia. – Chcemy, aby przebywający w nim mali pacjenci mogli wracać do zdrowia w jeszcze lepszych warunkach – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Na potrzeby pediatrii zaadaptowane zostaną wnętrza dawnego Pododdziału Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. – Remont już trwa, a prace mają zakończyć się jeszcze tej jesieni – informuje Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza. Dodaje, że w tej części budynku, oprócz sal dla pacjentów, powstanie także m.in. izba przyjęć i główny pokój zabiegowy.

W przyszłym roku planowana jest modernizacja dotychczasowej siedziby oddziału. – W tym przypadku prace potrwają do końca września 2023 roku. Docelowo nowa część – aktualnie modernizowana – będzie przeznaczona dla dzieci starszych, czyli tych powyżej 3 roku życia, a ta część, w której oddział mieści się obecnie, dla najmłodszych pacjentów – wyjaśnia Palusińska. Warunki w salach będą dużo bardziej komfortowe, zarówno dla małych pacjentów, jak i ich opiekunów.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 2 mln 360 tys. zł.

Fot. UMP.