Padł rekord czasowy w Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku. Świetny wynik Kenijczyka! [FOTO]

W biegu głównym, czyli na dystansie 21, 0975 km wystartowało 538 osób. W biegu towarzyszącym, czyli na trochę ponad 10 km pobiegły 143 osoby. Razem 681 sportowców biegło ulicami Płocka. To bilans biegaczy, którzy wzięli udział 11. edycji Półmaratonu Dwóch Mostów. 

– Od rana Płock rozpierała sportowa energia dzięki Półmaraton Dwóch Mostów. Czuli ją biegaczki i biegacze, bo uzyskali świetne wyniki, a na 21 km padł rekord trasy 1:04:46 – nie ukrywa radości prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, który imprezę skomentował w poście na Facebooku.

Włodarz miasta pogratulował zwycięzcom obu biegów i poszczególnych klasyfikacji. – Wyrazy uznania przesyłam wszystkim zawodniczkom i zawodnikom. Serdecznie dziękuję sponsorom za wsparcie, organizatorom za świetną robotę i wolontariuszom za nieocenioną pomoc – podkreśla prezydent w poście. I dodaje: – Do zobaczenia za rok!

Główną nagrodę za najszybciej ukończony bieg zgarnął 37-letni Kenijczyk – Cosmas Mutuku Cyeva, który przebiegł półmaraton w rekordowym czasie, czyli 1:04:46 sekund. Z kolei na krótszej trasie zwyciężył Krzysztof Piasecki z WKB Maratończyk Włocławek z czasem 39:13.

Polecamy galerię zdjęć z imprezy, które wykonał Rafael Dominik, płocki fotograf, a do tego fan Półmaratonu…