Szczepienia przeciw grypie „od ręki”. VitaMedica – Płockie Centrum Medyczne zaprasza. W ofercie mnóstwo usług i zabiegów!

„Zależy nam na Tobie – to Ty i Twoje zdrowie są dla nas i u nas najważniejsze” – brzmi hasło Płockiego Centrum Medycznego VitaMedica. W ofercie placówki znajduje się szereg usług i zabiegów, które skierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Okres jesienny to czas, kiedy należy pomyśleć o swoim zdrowiu pod kątem chorób zakaźnych, takich jak grypa. – Z myślą o tych pacjentach wprowadziliśmy możliwość szczepień przeciwko grypie – mówi nam Piotr Panek, właściciel Centrum Medycznego VitaMedica. – Pacjenci poddawani są szczepieniu preparatem VaxiGrip Tetra – podkreśla. Warto w tym miejscu dodać, że pacjenci na miejscu mogą kupić szczepionkę za 60 zł, osoby z uprawnieniami, czyli 60 plus otrzymują szczepionkę za darmo, są też dostępne szczepionki refundowane ze zniżką 50 procentową (w zależności od wieku). Wystarczy zatem przyjść do jednej z dwóch placówek VitaMedica, a tam profesjonalny personel po prostu zaszczepi pacjenta.

– Inaczej jest ze szczepieniami na COVID. Tu swego rodzaju „przepustką” do szczepienia jest e-skierowanie. Obecnie zaszczepić się mogą już dzieci od 5 roku życia – wyjaśnia Panek. Szef Centrum dodaje, że wszystkie szczepienia w punktach odbywają się bez czekania, bez kolejek, a wszystkie szczepionki dla pacjentów dostępne są „od ręki”. W placówkach Centrum można wykonać też szybkie testy antygenowe oraz PCR.

Kolejnym zabiegiem, o którym czytamy na liście Centrum są kroplówki witaminowe. – Jest to forma uzupełnienia witamin organizmie. Terapia witaminowa w formie kroplówek dożylnych jest jedną z najczęściej stosowanych form uprawniających i przyspieszających regenerację – tłumaczy szef Centrum. – Nasi pacjenci mogą skorzystać również z kroplówek, które mogą być wykonywane ze względu na: odwodnienie pacjenta, za które odpowiada biegunka lub wymioty; anomalie elektrolitowe; utrzymująca się przez dłuższy czas wysoka gorączka, która wywołuje odwodnienie u pacjenta; podanie środków przeciwbólowych i rozkurczowych; wzmacnianie chorych wyniszczoną chorobą np. nowotworową, metaboliczną oraz kroplówki, które mają zasilać organizm w utracone płyny i elektrolity – wymienia Piotr Panek. – Chory otrzymuje zestaw niezbędnych pierwiastków w postaci płynnej – wyjaśnia. – Dobierzemy kroplówkę do potrzeb pacjenta – zapewnia.

Co ważne, VitaMedica zaprasza pacjentów, którzy kwalifikują się do detox’u, czyli odtrucia organizm. Podawane na miejscu kroplówki, pomogą przerwać ciąg alkoholowy czy narkotykowy. – Profesjonalne odtrucie i diagnostyka to pierwszy i najważniejszy krok w procesie eliminacji problemów związanych z nadużywaniem środków psychoaktywnych, pozwalający na odzyskanie sił witalnych i przywrócenie równowagi racjonalnego myślenia – tłumaczy szef Centrum. To wszystko jest możliwe, dzięki zespołowi doświadczonych fachowców, którzy nadzorują proces detoksykacji, reagując na potrzeby i oczekiwania pacjenta. – Komfort i bezpieczeństwo to nasze główne cele i atuty – dodaje.

VitaMedica posiada w swojej ofercie również szereg zabiegów…

Presoterpaia, czyli drenaż limfatyczny. Co to takiego? – Jest to masaż uciskowy, który jest wykonywany metodą pneumatyczną. Dzięki oddziaływaniu na układ krążenia krwi i limfy jest doskonałą i jedną z najskuteczniejszych metod terapii antycellulitowej – wyjaśnia Panek. – Dzięki działaniu pobudzającemu krążenie krwi i chłonki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z obrzękami
Presoterapia znajduje zastosowanie w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, niewydolności żylnej, niewydolności limfatycznej, a także rehabilitacji pourazowej – tłumaczy. Zabieg posiada bardzo pozytywne opinie we wspomaganiu leczenia pourazowych zmian narządu ruchu oraz wykazuje bardzo odprężające działanie.

Kolejny zabiegiem, o którym rozmawiamy z właścicielem VitaMedica jest… „Profesjonalny uśmiech”, czyli wybielanie zębów. Jest to nowa i skuteczna metoda wybielania zębów lampą Led. Już w 45 minut pacjenci mogą uzyskać efekt jaśniejszych zębów o 14 odcieni – mówi Panek.

W Centrum przeprowadzany jest także zabieg ozonoterapii, która może być wykorzystana w leczeniu wielu schorzeń zapalnych, zakaźnych i nowotworowych. Jeśli zmagasz się z: zapaleniem stawów oraz kości, próchnicą i zapaleniem miazgi zęba, boreliozą, zapaleniem jelit, żółtaczką zakaźną, cukrzycą (stopa cukrzycowa), zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), ciężkimi infekcjami wirusowymi, w tym HIV i SARS, chorobami nowotworowymi, to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie – zachęca Centrum.

Co jeszcze znajdziecie w ofercie… ?

– Osocze bogatopłytkowe – jest preparatem powstałym na skutek obróbki krwi własnej pacjenta. Krew pobiera się za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie poddaje odwirowaniu i separacji. Osoczem wypełniamy twarz, szyje, dekolt. To świetny zabieg dla rewitalizacji skóry.

– Nici PDO – za skrótem nici PDO stoją włókna polidioksanonu. Nici stosuje się zarówno do rewitalizacji skóry jak i do uniesienia tkanek. Wśród pacjentów cieszą się coraz większą popularność ze względu na niesamowite rezultaty, które poprawiają kondycję skóry, liftingują i odejmują lat.

-Terapia urazów ortopedycznych osoczem bogatoplytkowym – Terapię osoczem bogatopłytkowym coraz częściej stosuje się w leczeniu urazów ortopedycznych. Silne działanie osocza przyspiesza gojenie się ran i stymuluje odbudowę tkanki mięśniowej i ścięgien. Osocze bogatopłytkowe jest jednym z elementów naturalnego procesu obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach

– Mezoterapia – leczenie łysienia skóry głowy, polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z nadmierną utratą, wypadaniem włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się, nadmiernym stresem, w okresie ciąży i laktacji, jak również ze wszystkimi rodzajami łysienia. Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

-Lipoliza iniekcyjna – nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

– Stymulatory tkankowe, czyli idealne zabiegi na twarz. Tych w ofercie VitaMedica są cztery: Profhilo, Nucleofill, Ejal40 i Linerase. – Masz poszarzałą, pozbawioną blasku cerę, z widocznymi oznakami starzenia się? Chciałabyś odzyskać promienny i świeży wygląd, ale nie wiesz, jak to zrobić? Pomóc mogą stymulatory tkankowe, czyli specjalne preparaty służące do stymulacji komórek skóry – zaprasza Centrum. Oprócz wyżej wymienionych zabiegów w salonie wykonywana jest wolumetria twarzy i modelowanie – powiększanie ust. – Preparaty wolumetryczne na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego pozwalają na naturalną zmianę konturu twarzy – wyjaśnia Centrum Medyczne. W ofercie VitaMedica klienci ponadto znajdą: biżuterię nazębną, manicure, pedicure hybrydowy oraz przedłużanie rzęs. – Wszystkie zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów, którzy przeszli najlepsze szkolenia w swoim zawodzie. 

Gdzie szukać placówek?

Centrum Medyczne VitaMedica znajduje się w Galerii Handlowej Wisła w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 144 oraz Galerii Handlowej Mazovia przy ul. Wyszogrodzkiej 127. Szczegółów o zabiegach i usługach można dowiedzieć się, dzwoniąc pod numer telefonu: 666-999-159 – pod tym samym numerem również zapiszecie się na zabiegi. 

Mnóstwo informacji o działaniu Centrum znajdziecie także na Facebooku