Biesiada Regionalna w Radzanowie zapowiada się imponująco. Będzie pysznie, romantycznie i sportowo…

Już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, czas możecie spędzić na super imprezie – tylko z takich bowiem słynie gmina Radzanowo. Nie inaczej zapowiada się Biesiada Regionalna, która rozpocznie się o godz. 16:00 na boisku gminnym właśnie w Radzanowie.

– To wydarzenie pełne zwrotów akcji i różnotematycznych atrakcji – zapowiadają organizatorzy. Na miejscu na uczestników wydarzenia będą czekały pełne pyszności stoiska kulinarne lokalnych stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, warsztaty kulinarne, dmuchańce dla dzieci czy zabawa taneczna. To jednak zaledwie początek, bo organizatorzy przewidzieli też prawdziwą ucztę dla ducha. Będzie zatem Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” autorstwa wieszcza, Adama Mickiewicza, w romantyczny nastrój uczestników wprowadzi koncert akustyczny Martyny Murawskiej i Marcina Ostrowskiego, czyli „Muzycznie-Romantycznie oraz koncerty zespołów Alergen, Leniwiec i Spontan.

I to nadal nie wszystko, bo będzie też coś, aby rozwijać tężyznę fizyczną, i nie tylko. Krótko mówiąc, odbędzie się 4. edycja Sołtysiady. Drużyny będą rywalizowały w konkursie intelektualno-sportowym, a główną wygraną będzie puchar Wójta Gminy Radzanowo. A skoro mowa o sporcie, warto dodać, że o godz.14 odbędzie się mecz Otwarcia Ligi Okręgowej, w którym zmierzą GLKS Polonia Radzanowo z Mazurem Gostynin.

Zatem atrakcji przewidziano sporo. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, aby miło i przyjemnie spędzić czas. Wystarczy zabrać ze sobą dobre humory i w sobotę, około godz. 16:00, stawić się na boisku w Radzanowie. Dobra zabawa gwarantowana! 😀 

Organizatorami imprezy są: Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronatem Honorowym jest Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Fot. Urząd Gminy Radzanowo.