Park Gminny im. Mariusza Bieńka. Uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci ówczesnego starosty płockiego [FOTO]

W poniedziałek, 22 sierpnia, minął rok od tragicznej śmierci Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Starostwo Powiatowe w Płocku w wyjątkowy sposób uczciło zmarłego. Odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Mariuszowi Bieńkowi oraz pośmiertnie przyznano zmarłemu wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Bodzanów”.

W poniedziałek 22 sierpnia w miejscowości Chodkowo w gminie Bodzanów odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej. Obelisk z tablicą znajduje się w Parku Gminnym, którego patronem jest Mariusz Bieniek. Podczas uroczystości rodzinie przekazano pośmiertnie wyróżnienie dla tragicznie zmarłego „Zasłużony dla Gminy Bodzanów”.

W uroczystościach wziął udział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, władze powiatu płockiego, samorządowcy oraz harcerze i mieszkańcy.

Następnie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie odprawiono mszę św. w intencji zmarłego Mariusza Bieńka. Koncelebrowana była przez ks. proboszcza parafii Jarosława Kwiatkowskiego przy udziale biskupa naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów RP M. Marię Karola Babi. Homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Rafał Bednarczyk.

– Pamiętamy, tęsknimy, wspominamy… Do zobaczenia, Panie Starosto – czytamy w poście Starostwa Powiatowego w Płocku zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy. Mariusz Bieniek ówczesny starosta płocki zginął tragicznie w niedzielę, 22 sierpnia. Do tragicznego zdarzenia doszło około godz. 18 na Wiśle w okolicach Świniar, nieopodal Płocka. Z łodzi, która znajdowała się na Wiśle wypadło trzech mężczyzn, łowiących ryby. Dwóm z nich udało się wypłynąć na powierzchnię i uratować. Trzeci mężczyzna nie wypłynął. Natychmiast wszczęto poszukiwania, które trwały do późnych godzin wieczornych. Na rzece pracowały łodzie i sonary. W poszukiwania było zaangażowanych około 120 osób. Ciało Mariusza Bieńka odnaleziono w środę, 25 sierpnia około godz. 10, ok. 2 km. od mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku.

Mariusz Bieniek funkcję starosty płockiego pełnił od 2014 roku. Od 2010 roku był burmistrzem miasta i gminy Wyszogród. Od listopada 2007 r. był zastępcą burmistrza Wyszogrodu. Wcześniej pracował w Urzędzie Gminy w Bodzanowie. Skończył Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku.

Mariusz Bieniek miał 38 lat. Był żonaty. Osierocił dwójkę dzieci.

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku.