Międzynarodowy Bieg Obrońców Płocka 1920. Na koszulkach zawodników widniał przekaz! [FOTO]

Bieg Obrońców Płocka to wyjątkowa impreza sportowa, która upamiętnia bohaterów walczących w obronie naszego miasta przed bolszewickim najeźdźcą w 1920 roku. Zawody w tym roku miały jeszcze bardziej wyjątkowy charakter. Biegacze oraz organizatorzy okazali wsparcie dla walczącego Żytomierza – miasta partnerskiego Płockiego w Ukrainie. Na koszulkach uczestników widniał napis: No more war.

W sobotę, 20 sierpnia, odbyła się 7. edycja Biegu Obrońców Płocka 1920, który w tym roku odbył się pod hasłem No More War, czyli Nigdy Więcej Wojny. W biegu wzięło udział dwustu czternastu zawodników. Impreza była o charakterze “open”.

Start oraz meta biegu znajdowały się na ul. Tumskiej przed NovymKinem Przedwiośnie. Pomimo deszczu równo o godz. 20:00 zawodnicy wystartowali, aby pokonać 10 km. Były to dwa okrążenia po 5 km każde. Biegacze wystartowali na ul. Tumskiej, dalej musieli pokonać Plac Narutowicza – Grodzką – Jerozolimską – Staromiejską – Bielską – Zduńską – Okrzei – Kazimierza Wielkiego – Chojnackiego – Mostową, aby przybiec na metę na ul. Tumskiej.

Jako pierwszy bieg ukończył Maykola Mevsha z Achillessa Leszno (Ukraina Team), który pokonał trasę w 30 min. 04 sek. Następnie na podium stanął pochodzący z Ukrainy Dymytro Didivodiuk, który również reprezentował klub Achilless Leszno (Ukraina Team) z czasem 30 min. 06 sek. Trzecie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Gos z Rltl Optima Radom, który ukończył bieg z czasem 30 min. 48 sek. Najlepszym z płocczan okazał się Artur Kamiński z Płock Biega No Age Limit, który potrzebował 35 min. 26 sek, aby zameldować się na mecie.

Wśród biegaczy startujących w płockim biegu ulicznym nie zabrakło też kobiet – wystartowało ich 55. W tej grupie na najwyższym podium stanęła Ukrainka Valentyna Veretska, która ukończyła bieg z czasem 37 min. 8 sek., drugie miejsce zajęła Svitlana Sanko (Achilless Leszno Ukraina Team) z czasem 37 min. 11 sek. Trzecie miejsce przypadło również pochodzącej z Ukrainy Alinie Boszcuk (Achilless Leszno Ukraina Team), która ukończyła bieg w czasie 37 min. 44 sek.

Warto dodać, że wśród kibiców biegu była posłanka Elżbieta Gapińska, która nie tylko dopingowała zawodników, ale także ufundowała nagrody. Parlamentarzystka brała też udział w odznaczeniu najlepszych biegaczek i biegaczy. – Z zawodnikami, tymi młodszymi i dorosłymi, złożyliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem Bohaterskich Obrońców Płocka 1920 roku – poinformowała Elżbieta Gapińska na portalu społecznościowym. – Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy w ten sposób uczcili pamięć naszych bohaterskich przodków i zaprotestowali przeciw wojnie – podkreśliła w swoim wpisie.