Na osiedlu Miodowa Jar przybył kolejny blok. To już dziesiąty. W sumie będzie ich trzynaście… [FOTO]

– Konsekwentnie realizujemy projekt rewitalizacji osiedla Miodowa Jar. Wkrótce oddamy do użytku dziesiąty z trzynastu zaplanowanych tu bloków komunalnych – zapowiada prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Budowa dziesiątego bloku w kompleksie budynków jest na finiszu. Znajdzie się w nim 15 mieszkań. Trwają prace wykończeniowe oraz urządzanie terenu wokół obiektu. Koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 1,8 mln zł. Odbiór budynku wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na drugą połowę sierpnia.

– Trwa też przetarg na wykonawcę jedenastego budynku, a wkrótce ratusz ogłosi kolejny. Całe osiedle będzie miało trzynaście bloków z łącznie 177 mieszkaniami i będzie gotowe za rok – wyjaśnia Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza.

Projekt zakłada, że na nowym osiedlu Miodowa Jar powstanie w sumie 13 budynków w kilku wariantach. – W podstawowym i największym jest 15 mieszkań – takich bloków będzie 10, dadzą one łącznie 150 lokali mieszkalnych – zaznacza Palusińska. Dodaje, że powstaną jeszcze trzy mniejsze budynki, w tych z kolei będzie po dziewięć mieszkań. Łącznie na osiedlu Miodowa Jar powstanie 177 lokali mieszkalnych.

Na nowym osiedlu płocki ratusz przekazał mieszkańcom już 117 mieszkań o powierzchni od 23 mkw do prawie 57 mkw. Małgorzata Palusińska wyjaśnia, że urząd przeznacza mieszkania na: lokale zamienne – dla lokatorów mieszkających np. w kamienicy na starówce, która będzie kompleksowego remontowana; lokale kwaterunkowe – dla osób z listy czekających na przydział mieszkania oraz na lokale socjalne.

Fot. UMP.