Echa wizyty prezesa Kaczyńskiego w Płocku. Ogromna popularność filmiku z „przywitania” lidera partii rządzącej

Po wizycie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego w Płocku w mediach społeczności nie brakuje komentarzy i odniesień do spotkania z sympatykami partii rządzącej. Jednak nie jest to pokłosie przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, a „przywitania”, jakie zorganizowała grupa płocczan.

Kiedy Jarosław Kaczyński wysiadł z samochodu przed bocznym wejściem do płockiego teatru, usłyszał najpierw gromkie „będziesz siedział”. Płocczanie, którzy okrzykami witali prezesa partii rządzącej, wyposażeni byli także w hasła wypisane na kartonach. Wśród nich między innymi: „Zasługujesz na kraty”, „Będziesz siedział”, „Precz z Kaczorem dyktatorem”, „Program PiS – kraść, kłamać, płacić ciemnocie za poparcie” czy „Partacze i szkodnicy, przekręty i szubrawcy”.

Krótki filmik z demonstracji sprzed płockiego teatru opublikował reporter Radia ZET Rafał Miżejewski na Twiterze. Pod 21 sekundowym filmikiem nie brakuje komentarzy, w których większości komentujący dziękują płocczanom m.in. „Dzięki Płock! Za to i za Lao Che”, „Widok zacny”, „Muzyka dla moich uszu”, „Pytam się co robi tam policja opłacana z moich podatków? Pan Tusk takiej „opieki” nie ma”, „Brakowało skandowania „Bal-Bi-Na”!”, „Nie spodziewałem się tego po Płocku. Duże zaskoczenie, pełen szacunek”.

Nie brakuje też jednak słów krytyki pod adresem osób, które zebrały się, aby zamanifestować swoje niezadowolenie: „Przyjezdni i grupka politycznych niedorajdów”, „Mieszkańcy Płocka”, hehehehehe… Pod przywództwem Szczurka, czy babci Kasi?”, „Skąd przywieziono „mieszkańców Płocka”?”, „W Rypinie burmistrz by zrobił porządek z nimi”, „Obwoźny cyrk kodziarskich ułomów nazywasz „mieszkańcy Płocka”, paradne”. „Bydło” czy „Ciekawe co motywuje tych naiwnych ludzi do tych chorych zachowań”.

W tej chwili filmik na Twitterze ma prawie 2 tys. reakcji, udostępniono go prawie 500 razy, a liczba komentarzy wciąż rośnie. Oprócz Radia Zet o incydencie z płockiego powitania prezesa Jarosława Kaczyńskiego napisano w Onecie, Wirtualnej Polsce, Wprost, Gazecie Wyborczej, czy Super Expresie. Warto dodać, że kadry oraz zdjęcia zamieszczone przez PiS na portalu społecznościowym z przemówienia prezesa w płockim teatrze mają po kilkadziesiąt reakcji.

Fot. Zdjęcie główne: Rafał Miżejewski – Radio ZET